U bent hier

Home

12-08-2017 Heer-sur-Meuse ~ Massembre

Sfeer - Agimont ~ Ravel - Les mares d'Agimont (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 12 augustus 2017 is de Werkgroep Bladmineerders van de Vlaamse Vereniging voor Entomologie afgezakt naar de Viroin-streek. Deze keer met de bedoeling om het domein Massembre te Heer-sur-Meuse te inventariseren. We spraken zoals gewoonlijk af om 10u in de voormiddag en gingen eerst een aantal gebieden in de buurt prospecteren.
 
We gingen van start in Agimont ~ Ravel – Les mares d’Agimont
Soortenlijst
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
150 mijnen van Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot) op Rhamnus cathartica (wegedoorn) & 110 mijnen op Frangula alnus (sporkehout)
6 mijnen van Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot) op Quercus robur (zomereik) & 4 mijnen van dezelfde soort op Quercus petraea (wintereik)
2 mijnen van Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
3 mijnen van Phyllonorycter corylifoliella (vruchtboomvouwmot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
2 mijnen van Phyllonorycter esperella (haagbeukblaasmijnmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
17 mijnen van Phyllonorycter klemannella (goudrugelzenvouwmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)
15 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
2 mijnen van Phyllonorycter rajella (gewone elzenvouwmot) op Alnus glutinosa (zwarte els)
4 mijnen van Phyllonorycter tenerella (haagbeukvouwmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
13 mijnen van Leucoptera malifoliella (appelsneeuwmot) op Malus spec. (appel spec.)
1 mijn van Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
7 mijnen van Ectoedemia septembrella (hertshooimineermot) op Hypericum spec. (hertshooi spec.)
1 mijn van Stigmella continuella (groene berkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
2 mijnen van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
2 mijnen van Stigmella microtheriella (maagdelijke mineermot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
16 mijnen van Stigmella pyri (perenbladmineermot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
4 mijnen van Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot) op Rosa spec. (roos spec.)
1 mijn van Tischeria decidua (hoefijzervlekmot) op Quercus robur (zomereik)
9 mijnen van Tischeria dodonaea (bruine eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
77 mijnen van Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik) en 4 mijnen op Quercus petraea (wintereik)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
8 kokers van Coleophora trifolii (lichte metaalkokermot) op Melilotus spec. (honingklaver spec.)
 
Zakken (Psychidae – zakdragers)
1 zak van Sterrhopterix fusca (grijze heidezakdrager)
 
Rupsen
- Papilionidae (grote pages):
1 rups van Papilio machaon (koninginnenpage)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
1x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
19x Agriphila selasella (smalle witlijngrasmot)
3x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
1x Agriphila tristella (variabele grasmot)
6x Pyrausta despicata (weegbreemot)
7x Pyrausta purpuralis (purpermot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Aplocera efformata (sint-janskruidblokspanner)
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Euspilapteryx auroguttella (hertshooisteltmot)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
12x Stenoptilia zophodactylus (duizendguldenkruidvedermot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Bactra spec.
3x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
3x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
1x Aricia agestis (bruin blauwtje)
1x Favonius quercus (eikenpage)
3x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's)
2x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
 
De volgende stop was is Vaucelles ~ Mwène à Vaucelles
Bladmijnen
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
2 mijnen van Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
50 mijnen van Syncopacma ochrofasciella op Astragalus glycophyllos (hokjespeul)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
3 kokers van Coleophora gallipennella (bergerwtkokermot) op Astragalus glycophyllos (hokjespeul)
 
Vraatbeelden
- Tortricidae (bladrollers):
3 vraatbeelden van Acleris schalleriana (zuidelijke boogbladroller) op Viburnum lantana (wollige sneeuwbal)
 
Nachtvlinders
- Geometridae (spanners):
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
4x Scotopteryx chenopodiata (bruinbandspanner)
 
- Crambidae (grasmotten):
1x Pyrausta purpuralis (purpermot)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
2x Polyommatus coridon (bleek blauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
4x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
7x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
 
- Pieridae (witjes):
1x Pieris napi (klein geaderd witje)
 
Toen we onderweg waren naar Viroinval werd even gestopt aan een wegberm in Vierves-sur-Viroin ~ Transoi, waar veel hokjespeul staat.
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
44 kokers van Coleophora gallipennella (bergerwtkokermot) op Astragalus glycophyllos (hokjespeul)
 
Bladmijnen
- Gelechiidae (palpmotten):
22 mijnen van Syncopacma ochrofasciella op Astragalus glycophyllos (hokjespeul)
 
Rupsen
- Papilionidae (grote pages):
2 rupsen van Papilio machaon (koninginnenpage)
 
De volgende stop was in Viroinval, op een zuidgerichte helling met heel veel tijm en andere kruidachtige planten.
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
11 mijnen van Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Sorbus torminalis (elsbes)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2 mijnen van Syncopacma ochrofasciella op Astragalus glycophyllos (hokjespeul)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1 mijn van Parornix spec. op Sorbus torminalis (elsbes)
3 mijnen van Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
7 mijnen van Phyllonorycter corylifoliella (vruchtboomvouwmot) op Sorbus torminalis (elsbes)
165 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
4 vouwmijnen van Phyllonorycter spec. op Sorbus torminalis (elsbes)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
2 mijnen van Ectoedemia spinosella (sleedoornblaasmijnmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
1 mijn van Stigmella basiguttella (boogjeseikenmineermot) op Quercus robur (zomereik)
15 mijnen van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
1 mijn van Stigmella hybnerella (meidoornmineermot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
10 mijnen van Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
4 mijnen van Stigmella prunetorum (spiraalmineermot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
5 mijnen van Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot) op Rosa spec. (roos spec.)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
2 mijnen van Paraswammerdamia albicapitella (witkraagduifmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
8 kokers van Coleophora gallipennella (bergerwtkokermot) op Astragalus glycophyllos (hokjespeul)
 
Zakken (Psychidae – zakdragers)
4x Epichnopterix plumella (graszakdrager)
 
Vraatbeelden
- Tortricidae (bladrollers):
2 vraatbeelden van Acleris schalleriana (zuidelijke boogbladroller) op Viburnum lantana (wollige sneeuwbal)
 
Nachtvlinders
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia semitestacella (beukenpedaalmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
1x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
1x Agriphila selasella (smalle witlijngrasmot)
7x Pyrausta despicata (weegbreemot)
1x Pyrausta nigrata (stiptijmmot)
2x Pyrausta purpuralis (purpermot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Minoa murinata (bruin spannertje)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Endotricha flammealis (strooiselmot)
 
- Tortricidae (bladrollers)
1x Notocelia trimaculana (breedgehaakte hermelijnbladroller)
 
- Zygaenidae (bloeddrupjes):
2x Zygaena filipendulae (sint-jansvlinder)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
3x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
3x Polyommatus coridon (bleek blauwtje)
7x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
1x Boloria dia (paarse parelmoervlinder)
1x Lasiommata megera (argusvlinder)
3x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
1x Melanargia galathea (dambordje)
 
- Pieridae (witjes):
1x Pieris napi (klein geaderd witje)
 
De nachtvangst werd uitgevoerd op het domein van Massembre te Heer-sur-Meuse. Er werden 12 lichtbakken in de strijd gegooid en een aantal wijntouwen werden uitgehangen. De start van de nachtvangst was om 21u10 bij een temperatuur van 16°C. Het was zwaar bewolkt en licht aan het miezeren. Er stond ook beetje wind.
 
Op wijntouwen
- Crambidae (grasmotten):
8x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Agrotis puta (puta-uil)
1x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
3x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
1x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
1x Noctua pronuba (huismoeder)
1x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
1x Xestia sexstrigata (zesstreepuil)
 
Op licht
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia bonnetella (variabele pedaalmot) - PRE.SW.1815.17.F.HEE.2
12x Argyresthia goedartella (berkenpedaalmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
3x Acentria ephemerella (duikermot)
4x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
5x Agriphila selasella (smalle witlijngrasmot)
39x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
8x Agriphila tristella (variabele grasmot)
1x Anania verbascalis (salielichtmot)
1x Catoptria verellus (zwartbruine vlakjesmot)
1x Parapoynx stratiotata (krabbenscheermot)
170x Pleuroptya ruralis (parelmoermot)
21x Pyrausta despicata (weegbreemot)
7x Pyrausta purpuralis (purpermot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
4x Cilix glaucata (witte eenstaart)
12x Drepana curvatula (bruine eenstaart)
25x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
1x Thyatira batis (braamvlinder)
1x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Elachista canapennella (zilveren grasmineermot) - PRE.SW.1814.17.M.HEE.1
 
- Erebidae (spinneruilen):
8x Arctia caja (grote beer)
1x Catocala nupta (rood weeskind)
1x Eilema complana (streepkokerbeertje)
6x Eilema depressa (naaldboombeertje)
5x Eilema griseola (glad beertje)
1x Euplagia quadripunctaria (spaanse vlag)
10x Euproctis similis (donsvlinder)
3x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
3x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
7x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
1x Parascotia fuliginaria (paddenstoeluil)
3x Phragmatobia fuliginosa (kleine beer)
10x Rivula sericealis (stro-uiltje)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot)
1x Bryotropha terrella (oranje mospalpmot)
1x Gelechia muscosella (donkere haakpalpmot)
2x Gelechia senticetella (zwarte haakpalpmot)
2x Helcystogramma rufescens (rietpalpmot)
1x Hypatima rhomboidella (zandlopermot)
1x Psoricoptera gibbosella (eikenborsteltje) - PRE.SW.1816.17.M.HEE.3
1x Recurvaria leucatella (gordelpalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Abraxas grossulariata (bonte bessenvlinder)
1x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
4x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
1x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
3x Campaea margaritaria (appeltak)
2x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
4x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
3x Cyclophora annularia (nekspindertje)
1x Cyclophora lineraria (gele oogspanner) - PRE.SW.1817.17.F.HEE.4
7x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
4x Cyclophora ruficiliaria (geelbruine oogspanner)
2x Dysstroma truncata (schimmelspanner)
5x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
1x Ennomos alniaria (geelschouderspanner)
2x Epirrhoe tristata (bonte bandspanner)
1x Euchoeca nebulata (leverkleurige spanner)
1x Eulithis testata (oranje agaatspanner)
5x Euphyia biangulata (dubbelhoekbandspanner)
1x Idaea biselata (schildstipspanner)
1x Idaea dimidiata (vlekstipspanner)
1x Idaea rusticata (schaduwstipspanner)
1x Idaea subsericeata (satijnstipspanner)
1x Ligdia adustata (aangebrande spanner)
2x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
4x Macaria alternata (donker klaverblaadje)
2x Macaria notata (klaverblaadje)
15x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
5x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
4x Perizoma alchemillata (hennepnetelspanner)
4x Timandra comae (lieveling)
1x Xanthorhoe spadicearia (bruine vierbandspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Calybites phasianipennella (viervleksteltmot)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
4x Triodia sylvina (oranje wortelboorder)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
2x Acronicta psi/tridens
5x Acronicta rumicis (zuringuil)
2x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
2x Agrotis puta (puta-uil)
1x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
1x Autographa gamma (gamma-uil)
15x Cosmia trapezina (hyena)
9x Craniophora ligustri (schedeldrager)
1x Cryphia algae (donkergroene korstmosuil)
3x Denticucullus pygmina (zeggeboorder)
3x Diachrysia chrysitis (koperuil)
2x Elaphria venustula (gemarmerd heide-uiltje)
31x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
2x Hoplodrina blanda (egale stofuil)
4x Hoplodrina octogenaria (gewone stofuil)
2x Mesapamea spec.
1x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
24x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
22x Mythimna pallens (bleke grasuil)
9x Noctua janthe (open-breedbandhuismoeder)
64x Noctua pronuba (huismoeder)
16x Ochropleura plecta (haarbos)
1x Subacronicta megacephala (schilddrager)
1x Thalpophila matura (geelvleugeluil)
33x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
34x Xestia sexstrigata (zesstreepuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
2x Drymonia obliterata (beukentandvlinder)
2x Notodonta dromedarius (dromedaris)
1x Notodonta ziczac (kameeltje)
1x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
2x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
2x Thaumetopoea processionea (eikenprocessierups)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
27x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Emmelina monodactyla (windevedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
6x Acrobasis suavella (roodstreepmutsjeslichtmot)
11x Acrobasis tumidana (rode eikenlichtmot)
1x Endotricha flammealis (strooiselmot)
2x Phycita roborella (eikenlichtmot)
2x Sciota adelphella (bandlichtmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
4x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1x Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
2x Acleris cristana (diamantborsteltje)
1x Acleris literana (groene boogbladroller)
43x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
7x Celypha striana (paardenbloembladroller)
4x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
1x Endothenia quadrimaculana (paardenkopbladroller)
2x Epinotia nisella (variabele oogbladroller)
1x Epinotia tenerana (v-oogbladroller)
1x Eucosma cana (distelknoopvlekje)
1x Eudemis porphyrana (schaduwfruitbladroller)
1x Metendothenia atropunctana (kleine stipbladroller)
1x Notocelia incarnatana (smalle hermelijnbladroller)
4x Pandemis corylana (hazelaarbladroller)
3x Pandemis heparana (leverkleurige bladroller)
4x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
2x Paraswammerdamia albicapitella (witkraagduifmot)
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
2x Ypsolopha scabrella (gelijnde spitskopmot)
1x Ypsolopha ustella (variabele spitskopmot)
 
Stop van de nachtvangst om 06u00 bij een temperatuur van 13°C. Met 13 lichtbakken hadden we slechts 891 exemplaren behorende tot 134 verschillende soorten.

Sfeer - Agimont ~ Ravel - Les mares d'Agimont (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Agimont ~ Ravel - Les mares d'Agimont (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Agimont ~ Ravel - Les mares d'Agimont (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Agimont ~ Ravel - Les mares d'Agimont (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Agimont ~ Ravel - Les mares d'Agimont (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Agimont ~ Ravel - Les mares d'Agimont (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Agimont ~ Ravel - Les mares d'Agimont (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Agimont ~ Ravel - Les mares d'Agimont (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Agimont ~ Ravel - Les mares d'Agimont (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Agimont ~ Ravel - Les mares d'Agimont (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Agimont ~ Ravel - Les mares d'Agimont (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Vaucelles ~ Mwène a Vaucelles (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Vaucelles ~ Mwène a Vaucelles (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Vaucelles ~ Mwène a Vaucelles (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Coleophora gallipenenlla - Vaucelles ~ Mwène a Vaucelles (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Coleophora gallipenenlla - Vaucelles ~ Mwène a Vaucelles (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Coleophora gallipenenlla - Vaucelles ~ Mwène a Vaucelles (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Syncopacma ochrofasciella - Vaucelles ~ Mwène a Vaucelles (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Syncopacma ochrofasciella - Vaucelles ~ Mwène a Vaucelles (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Syncopacma ochrofasciella - Vaucelles ~ Mwène a Vaucelles (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Stigmella prunetorum - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Ectoedemia spinosella - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Epichnopterix plumella - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Argyresthia semitestacella - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Boloria dia - Viroinval (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Acleris cristana - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Acleris literana - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Anania verbascalis - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Chris Steeman
Arctia caja - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Steve Wullaert
Catocala nupta - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Chris Steeman
Euphyia biangulata - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Chris Steeman
Notocelia incarnatana - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Chris Steeman
Pyrausta purpuralis - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Chris Steeman
Ypsolopha sequella - Heer-sur-Meuse ~ Massembre (Namen) 12-08-2017 ©Chris Steeman