U bent hier

Home

03-08-2019 Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz

Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Dries De Vreeze

Op zaterdag 03 augustus ’19 gingen we al voor de 7de keer naar het Parc national de Furfooz in Furfooz. Tijdens de vorige 6 excursies werden al meer dan 600 soorten waargenomen een totaal van meer dan 15.000 exemplaren. Ook deze keer gingen we met onze groep voluit en zochten we de gehele voor- en namiddag naar allerlei soorten Lepidoptera.
De weergoden waren ons gunstig gezind en gaven ons bewolkt maar warm weer. Ideaal weer, niet te warm en zeker niet te koud!
We maakten de volgende observaties tijdens de dagvangst.
 
Bladmijnen:
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
2x mijnen van Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
3x mijnen van Parornix devoniella (gewone zebramot) op Corylus avellana (hazelaar)
1x mijn van Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
3x mijnen van Phyllonorycter esperella (haagbeukblaasmijnmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
1x mijn van Phyllonorycter lantanella (sneeuwbalvouwmot) op Viburnum lantana (wollige sneeuwbal)
1x mijn van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
17x mijnen van Phyllonorycter nigrescentella (tentjes-klavervouwmot) op Vicia sepium (heggenwikke)
1x mijn van Phyllonorycter tenerella (haagbeukvouwmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
1x mijn van Antispila petryi (rode kornoeljegaatjesmaker) op Cornus sanguinea (rode kornoelje)
1x mijn van Antispila treitschkiella (kleine kornoeljegaatjesmaker) op Cornus mas (gele kornoelje)
 
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
6x mijnen van Mompha langiella (zwarte heksenkruidmot) op Circaea lutetiana (groot heksenkruid)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
3x mijnen van Stigmella aceris (akenmineermot) op Acer campestre (Spaanse aak)
2x mijnen van Stigmella floslactella (hazelaarmineermot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
1x mijn van Stigmella microtheriella (maagdelijke mineermot) op Corylus avellana (hazelaar)
3x mijnen van Stigmella regiella (veelkleurige mineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
7x mijnen van Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot) op Rosa spec. (roos spec.)
1x mijn van Coptotriche marginea (gele bramenvlekmot) op Rubus fruticosus (braam)
 
Kokers:
- Coleophoridae (kokermotten):
1x Coleophora badiipennella (iepenkokermot) op Corylus avellana (hazelaar)
 
Zakken:
- Psychidae (zakdragers):
4x Psyche casta (gewone zakdrager)
2x Taleporia tubulosa (sigaarzakdrager)
 
Nachtvlinders:
- Alucitidae (waaiermotten):
1x Alucita hexadactyla (kamperfoeliebloesemmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
9x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
2x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
2x Agriphila tristella (variabele grasmot)
1x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
4x Crambus perlella (bleke grasmot)
3x Pyrausta nigrata (stiptijmmot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Euplagia quadripunctaria (spaanse vlag)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Bryotropha terrella (oranje mospalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Epirrhoe tristata (bonte bandspanner)
11x Scopula ornata (kantstipspanner)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Endotricha flammealis (strooiselmot)
1x Oncocera semirubella (prachtmot)
 
- Scythrididae (dikkopmotten):
2x Scythris dissimilella (zuidelijke dikkopmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
1x Pammene aurita (morgenroodbladroller)
 
- Zygaenidae (bloeddrupjes):
6x Zygaena filipendulae (sint-jansvlinder)
 
Dagvlinders:
- Lycaenidae (blauwtjes):
18x Aricia agestis (bruin blauwtje)
1x Lycaena tityrus (bruine vuurvlinder)
15x Polyommatus coridon (bleek blauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
3x Argynnis paphia (keizersmantel)
1x Boloria dia (paarse parelmoervlinder)
4x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
2x Lasiommata megera (argusvlinder)
5x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
2x Melanargia galathea (dambordje)
1x Pyronia tithonus (oranje zandoogje)
2x Vanessa atalanta (atalanta)
1x Vanessa cardui (distelvlinder)
 
- Pieridae (witjes):
1x Pieris brassicae (groot koolwitje)
1x Pieris napi (klein geaderd witje)
 
Op smeer:
- Erebidae (spinneruilen):
1x Catocala promissa (eikenweeskind)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Actinotia polyodon (gevlamde uil)
1x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
1x Cosmia pyralina (maanuiltje)
1x Cosmia trapezina (hyena)
1x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
2x Acrobasis tumidana (rode eikenlichtmot)
 
Op licht:
- Alucitidae (waaiermotten):
3x Alucita hexadactyla (waaiermot)
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia goedartella (berkenpedaalmot)
1x Argyresthia pruniella (kersenpedaalmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
28x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
28x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
7x Agriphila tristella (variabele grasmot)
7x Catoptria falsella (drietandvlakjesmot)
2x Catoptria mytilella (booglijnvlakjesmot)
3x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
6x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
1x Crambus perlella (bleke grasmot)
5x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
3x Evergestis forficalis (lijnvalkmot)
2x Evergestis limbata (gezoomde valkmot)
1x Evergestis pallidata (bonte valkmot)
1x Nomophila noctuella (luipaardlichtmot)
39x Patania ruralis (parelmoermot)
4x Pyrausta aurata (muntvlinder)
1x Scoparia pyralella (oranje granietmot)
6x Udea ferrugalis (oranje kruidenmot)
3x Udea prunalis (grijze kruidenmot)
1x Xanthocrambus saxonellus (bleke stiplijnmot)
 
- Depressariidae (platlijfjes):
1x Ethmia bipunctella (grote zwartwitmot)
1x Ethmia quadrillella (kleine zwartwitmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
1x Cilix glaucata (witte eenstaart)
1x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
9x Thyatira batis (braamvlinder)
 
- Erebidae (spinneruilen):
9x Arctia caja (grote beer)
12x Catocala promissa (eikenweeskind)
1x Catocala sponsa (karmozijnrood weeskind)
29x Eilema complana (streepkokerbeertje)
12x Eilema depressa (naaldboombeertje)
8x Eilema griseola (glad beertje)
3x Eilema lurideola (plat beertje)
23x Euplagia quadripunctaria (spaanse vlag)
5x Euproctis similis (donsvlinder)
8x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
1x Lymantria dispar (plakker)
5x Lymantria monacha (nonvlinder )
36x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
2x Paidia rica (alpenbeertje)
2x Phragmatobia fuliginosa (kleine beer)
2x Rivula sericealis (stro-uiltje)
1x Schrankia costaestrigalis (gepijlde micro-uil)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
3x Acompsia cinerella (fluweelpalpmot)
2x Bryotropha senectella (donkere mospalpmot)
2x Bryotropha terrella (oranje mospalpmot)
55x Caryocolum vicinella (muurtastermot)
5x Eulamprotes atrella (geeltandboegsprietmot)
1x Gelechia muscosella (donkere haakpalpmot)
1x Helcystogramma lutatella (lichte rietpalpmot)
2x Hypatima rhomboidella (zandlopermot)
10x Psoricoptera gibbosella (eikenborsteltje)
1x Recurvaria leucatella (gordelpalpmot)
1x Recurvaria nanella (fruitpalpmot)
1x Scrobipalpa costella (vlekzandvleugeltje)
4x Stenolechia gemmella (eikenpalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Asthena albulata (wit spannertje)
2x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
1x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
3x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
8x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
4x Colostygia olivata (groene bergspanner)
4x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
1x Crocallis elinguaria (kortzuiger)
2x Cyclophora albipunctata (berkenoogspanner)
8x Cyclophora annularia (nekspindertje)
20x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
3x Cyclophora ruficiliaria (geelbruine oogspanner)
2x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
4x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
17x Epirrhoe galiata (walstrobandspanner)
4x Euchoeca nebulata (leverkleurige spanner)
2x Eupithecia selinata (eppedwergspanner)
1x Eupithecia virgaureata (guldenroededwergspanner)
5x Gnophos furvata (grote bruine spanner)
40x Gymnoscelis rufifasciata (zwartkamdwergspanner)
3x Horisme radicaria (tweelingbosrankspanner)
2x Horisme tersata (egale bosrankspanner)
1x Horisme vitalbata (bruine bosrankspanner)
1x Hypomecis punctinalis (ringspikkelspanner)
64x Idaea aversata (grijze stipspanner)
5x Idaea biselata (schildstipspanner)
4x Idaea rusticata (schaduwstipspanner)
1x Jodis lactearia (melkwitte zomervlinder)
3x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
7x Macaria alternata (donker klaverblaadje)
3x Macaria liturata (gerimpelde spanner)
6x Macaria notata (klaverblaadje)
1x Menophra abruptaria (zwartvlekspikkelspanner)
14x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
2x Perizoma alchemillata (hennepnetelspanner)
12x Scopula marginepunctata (prachtstipspanner)
14x Scopula ornata (kantstipspanner)
1x Scotopteryx chenopodiata (bruinbandspanner)
2x Selenia dentaria (herculesje)
6x Selenia lunularia (lindeherculesje)
1x Selenia tetralunaria (halvemaanvlinder)
1x Timandra comae (lieveling)
2x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
1x Xanthorhoe fluctuata (zwartbandspanner)
5x Xanthorhoe spadicearia (bruine vierbandspanner)
 
- Glyphipterigidae (parelmotten):
2x Glyphipterix equitella (duinparelmot)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1x Aspilapteryx tringipennella (weegbreesteltmot)
7x Caloptilia alchimiella (goudvleksteltmot)
1x Caloptilia hemidactylella (bonte esdoornsteltmot)
3x Parornix sp. (zebramot sp.)
2x Phyllocnistis sp. (slakkenspoormot sp.)
 
- Lycaenidae (blauwtjes):
1x Favonius quercus (eikenpage)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
1x Mompha miscella (zonneroosjesmot)
1x Mompha raschkiella (tweekleurige wilgenroosjesmot)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
2x Stigmella sp. (dwergmineermot sp.)
 
- Noctuidae (uilen):
2x Abrostola tripartita (brandnetelkapje)
1x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
20x Acronicta rumicis (zuringuil)
12x Acronicta tridens / psi (drietand / psi uil)
1x Actinotia polyodon (gevlamde uil)
1x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
5x Agrotis puta (puta-uil)
1x Amphipyra berbera (schijn-piramidevlinder)
8x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
1x Amphipyra tragopoginis (boksbaardvlinder)
3x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
2x Apamea remissa (grauwe grasuil)
2x Apamea unanimis (rietgrasuil)
2x Autographa gamma (gamma-uil)
4x Colocasia coryli (hazelaaruil)
145x Cosmia trapezina (hyena)
36x Craniophora ligustri (schedeldrager)
86x Cryphia algae (donkergroene korstmosuil)
1x Diachrysia chrysitis (koperuil)
1x Enargia paleacea (gele uil)
1x Hecatera bicolorata (tweekleurige uil)
2x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
4x Hoplodrina blanda (egale stofuil)
4x Hoplodrina octogenaria (gewone stofuil)
5x Hoplodrina superstes (twijfelstofuil)
3x Hoplodrina respersa (grijze stofuil)
4x Hydraecia micacea (aardappelstengelboorder)
2x Ipimorpha subtusa (tweekleurige heremietuil)
1x Lacanobia oleracea (groente-uil)
2x Mamestra brassicae (kooluil)
65x Mesapamea sp. (weidehalmuiltje / halmrupsvlinder)
6x Mesoligia furuncula (zandhalmuiltje)
42x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
2x Mythimna pallens (bleke grasuil)
2x Noctua comes (volgeling)
18x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
24x Noctua interjecta (kleine huismoeder)
2x Noctua janthe (open-breedbandhuismoeder)
5x Noctua janthina (kleine breedbandhuismoeder)
35x Noctua pronuba (huismoeder)
16x Ochropleura plecta (haarbos)
5x Panthea coenobita (schijn-nonvlinder)
3x Subacronicta megacephala (schilddrager)
1x Thalpophila matura (geelvleugeluil)
2x Xestia baja (bruine zwartstipuil)
35x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
1x Xestia sexstrigata (zesstreepuil)
6x Xestia stigmatica (ruituil)
 
- Nolidae (visstaartjes):
1x Nycteola revayana (variabele eikenuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
4x Drymonia obliterata (beukentandvlinder)
1x Furcula bifida (wilgenhermelijnvlinder)
2x Harpyia milhauseri (draak)
3x Notodonta dromedarius (dromedaris)
4x Notodonta tritophus (wilgentandvlinder)
6x Notodonta ziczac (kameeltje)
7x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
2x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
3x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
1x Ptilodon cucullina (esdoorntandvlinder)
10x Stauropus fagi (eekhoorn)
5x Thaumetopoea processionea (eikenprocessierups)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
3x Aplota palpella (langsnoetmot)
2x Crassa unitella (zwamboorder)
1x Harpella forficella (bruine molmboorder)
1x Metalampra cinnamomea (kaneelsikkelmot)
 
- Peleopodidae (vuurmotten):
19x Carcina quercana (vuurmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
39x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
2x Acrobasis advenella (mutsjeslichtmot)
12x Acrobasis suavella (roodstreepmutsjeslichtmot)
650x Acrobasis tumidana (rode eikenlichtmot)
28x Ancylosis cinnamomella (kaneellichtmot)
30x Endotricha flammealis (strooiselmot)
1x Nephopterix angustella (kraagvleugelmot)
1x Pempelia palumbella (heidelichtmot)
465x Phycita roborella (eikenlichtmot)
 
- Scythrididae (dikkopmotten):
30x Scythris dissimilella (zuidelijke dikkopmot)
1x Scythris limbella (lichte dikkopmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
6x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
3x Sphinx ligustri (ligusterpijlstaart)
2x Sphinx pinastri (dennenpijlstaart)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
2x Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot)
1x Coptotriche marginea (gele bramenvlekmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
2x Acleris forsskaleana (kleine boogbladroller)
9x Acleris variegana (witschouderbladroller)
1x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Celypha striana (paardenbloembladroller)
1x Cochylis hybridella (koperrandbladroller)
17x Cydia amplana (oranje eikenbladroller)
7x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
90x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
3x Ditula angustiorana (zomerbladroller)
2x Epinotia signatana (bruine oogbladroller)
1x Epinotia solandriana (zadeloogbladroller)
3x Eudemis porphyrana (schaduwfruitbladroller)
3x Eudemis profundana (bonte fruitbladroller)
2x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
1x Pammene aurita (morgenroodbladroller)
4x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
2x Pandemis corylana (hazelaarbladroller)
3x Rhopobota naevana (topspinnertje)
12x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
12x Zeiraphera isertana (grootkopbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
1x Paraswammerdamia nebulella (meidoornduifmot)
14x Yponomeuta plumbella (grootvlekstippelmot)
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
1x Ypsolopha lucella (oranje spitskopmot)
3x Ypsolopha parenthesella (witvlekspitskopmot)
3x Ypsolopha scabrella (gelijnde spitskopmot)
2x Ypsolopha sylvella (gele spitskopmot)
2x Ypsolopha ustella (variabele spitskopmot)
 
Stop om 06u00 met een temperatuur van 14°C.

Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Dries De Vreeze
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Lycaena tityrus - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Dries De Vreeze
Polyommatus coridon - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Dries De Vreeze
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Koen Thonissen
Sfeer - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Koen Thonissen
Actinotia polyodon - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Caloptilia hemidactylella - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Cilix glaucata - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Colostygia olivata - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Craniophora ligustri - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Cryphia algae - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Epirrhoe galiata - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Harpyia milhauseri - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Hoplodrina respersa - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Hydraecia micacea - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Idaea rusticata - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Menophra abruptaria - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Notodonta tritophus - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Paidia rica - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Psoricoptera gibbosella - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Scoparia pyralella - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Thalpophila matura - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert
Xestia stigmatica - Furfooz ~ Parc naturelle de Furfooz (Namen) 03-08-2019 ©Steve Wullaert