U bent hier

Home

17-06-2017 Arlon ~ Domaine Privé

Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Dries De Vreeze

Op zaterdag 17 juni ’17 heeft onze werkgroep voor de 3de keer een privé-domein te Arlon geïnventariseerd. De weersomstandigheden waren vrij goed. De dag begon wel bewolkt en eerder aan de frisse kant, maar algauw mochten we genieten van warm weer met nu en dan een streepje zon. De temperatuur steeg tot ongeveer 23 °C. We maakten een aantal wandelingen doorheen verschillende biotopen in het gebied. Zo hadden we de mogelijkheid om kruidenrijke bermen, heidepercelen, moerassige stukken en loofbosrijke delen te onderzoeken.
 
De lijst van overdag was immens groot. Nog nooit vonden we zoveel soorten tijdens de dagvangst!
 
Soortenlijst van overdag.
 
Bladmijnen
- Eriocraniidae (purpermotten):
5 mijnen van Eriocrania sparrmannella (late purpermot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
7 mijnen van Parornix betulae (berkenzebramot) op Betula pendula (ruwe berk)
133 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
1 mijn van Phyllonorycter sagitella (rode espenvouwmot) op Populus tremula (ratelpopulier)
25 mijnen van Phyllonorycter sorbi (lijsterbesvouwmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
9 mijnen van Phylloporia bistrigella (bandwitvlekmot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
21 mijnen van Ectoedemia septembrella (hertshooimineermot) op Hypericum spec. (hertshooi spec.)
24 mijnen van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
4 mijnen van Stigmella lapponica  (vroege berkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
9 mijnen van Stigmella magdalenae (grijze lijsterbesmineermot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
35 mijnen van Stigmella sorbi (lijsterbesblaasmijnmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
2 mijnen van Stigmella tityrella (zigzagbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
3 kokers van Coleophora bornicensis (bruine wormkruidkokermot) op Tanacetum vulgare (boerenwormkruid)
1 koker van Coleophora juncicolella (heidelootjeskokermot) op Calluna vulgaris (struikheide)
1 koker van Coleophora pyrrhulipennella (gestreepte heidekokermot) op Calluna vulgaris (struikhei)
 
Zakken (Psychidae – zakdragers)
3x Psyche casta (gewone zakdrager)
2x Sterrhopterix fusca (grijze heidezakdrager)
 
Rupsen
- Chimabachidae (kortvleugelmotten):
1 rups van Diurnea fagella (voorjaarskortvleugelmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
2 rupsen van Falcaria lacertinaria
 
- Geometridae (spanners):
5 rupsen van Eupithecia spec.
 
- Noctuidae (uilen):
2 rupsen van Acronicta rumicis (zuringuil)
10 rupsen van Anarta myrtilli (roodbont heide-uiltje)
3 rupsen van Cucullia scrophulariae (helmkruidvlinder)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Clostera pigra (donkere wapendrager)
 
- Saturniidae (nachtpauwogen):
1 rups van Saturnia pavonia (nachtpauwoog)
 
Nachtvlinders
- Adelidae (langsprietmotten):
3x Adela violella (hertshooilangsprietmot) ?
16x Nemophora degeerella (geelbandlangsprietmot)
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia retinella (gevlekte pedaalmot)
 
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
6x Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot)
1x Bucculatrix ulmella (eikenooglapmot)
 
- Choreutidae (glittermotten):
2x Anthophila fabriciana (brandnetelmot)
 
Coleophoridae (kokermotten)
5x Coleophora spec.
 
- Crambidae (grasmotten):
1x Anania coronata (gewone coronamot)
3x Anania verbascalis (salielichtmot)
2x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
413x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
4x Crambus lathoniellus (vroege grasmot)
2x Crambus pascuella (zilverstreepgrasmot)
25x Crambus perlella (bleke grasmot)
5x Crambus pratella (streepjesgrasmot)
1x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
1x Parapoynx stratiotata (krabbenscheermot)
1x Pyrausta despicata (weegbreemot)
1x Scoparia ambigualis (vroege granietmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
1x Drepana falcataria (berkeneenstaart)
 
Elachistidae (grasmineermotten)
3x Elachista spec.
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Atolmis rubricollis (zwart beertje)
2x Cybosia mesomella (vierstipbeertje)
23x Diacrisia sannio (roodbandbeer)
2x Euclidia mi (mi-vlinder)
3x Hypena crassalis (bosbessnuituil)
4x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
1x Parasemia plantaginis (weegbreebeer)
2x Spilosoma lutea (gele tijger)
1x Trisateles emortualis (geellijnsnuituil)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2x Anarsia spartiella (bremscheutboorder)
1x Aristotelia ericinella (heidepistoolmot)
2x Eulamprotes unicolorella (purpertandboegsprietmot)
2x Neofaculta ericetella (heidepalpmot)
2x Syncopacma spec.
 
- Geometridae (spanners):
1x Bupalus piniaria (dennenspanner)
3x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
6x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
1x Campaea margaritaria (appeltak)
7x Cepphis advenaria (kleine herculesspanner)
4x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
1x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
1x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
28x Ematurga atomaria (gewone heispanner)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
2x Epirrhoe tristata (bonte bandspanner)
1x Eulithis populata (gewone agaatspanner)
1x Euphyia unangulata (scherphoekbandspanner)
2x Eupithecia pygmaeata (hoornbloemdwergspanner)
1x Eupithecia tantillaria (fijnspardwergspanner)
1x Hylaea fasciaria (rode dennenspanner)
3x Idaea aversata (grijze stipspanner)
1x Idaea fuscovenosa (dwergstipspanner)
1x Jodis lactearia (melkwitte zomervlinder)
1x Lomographa temerata (witte schaduwspanner)
1x Lythria cruentaria (zuringspanner)
6x Macaria brunneata (bosbesbruintje)
1x Macaria notata (klaverblaadje)
2x Macaria signaria (lariksspanner)
1x Odezia atrata (rouwspanner)
2x Pasiphila debiliata (bosbesdwergspanner)
10x Petrophora chlorosata (varenspanner)
3x Pseudopanthera macularia (boterbloempje)
4x Pseudoterpna pruinata (grijsgroene zomervlinder)
1x Scopula nigropunctata (zwartstipspanner)
 
- Glyphipterigidae (parelmotten):
1x Glyphipterix simpliciella (kleine parelmot)
3x Glyphipterix thrasonella (grote parelmot)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
1x Phymatopus hecta (heidewortelboorder)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
1x Incurvaria praelatella (aardbeiwitvlekmot)
 
- Limacodidae (slakrupsen):
1x Apoda limacodes (slakrups)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
3x Leucoptera spartifoliella (bremsneeuwmot)
 
- Lypusidae (zaksikkelmotten):
1x Agnoea subochreella (gele zaksikkelmot)
 
- Micropterigidae (oermotten):
1x Micropterix aruncella (vroege oermot)
4x Micropterix calthella (dotterbloemoermot)
 
- Noctuidae (uilen):
2x Anarta myrtilli (roodbont heide-uiltje)
1x Autographa gamma (gamma-uil)
2x Autographa jota (jota-uil)
4x Deltote bankiana (zilverstreep)
8x Deltote deceptoria (bonte marmeruil)
2x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
1x Leucania comma (komma-uil)
5x Noctua pronuba (huismoeder)
1x Panemeria tenebrata (dwerghuismoeder)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
1x Batia lambdella (grote mosboorder)
1x Harpella forficella (bruine molmboorder)
2x Oecophora bractella (molmboorder)
12x Pleurota bicostella (gemsmot)
 
- Psychidae (zakdragers):
2x Canephora hirsuta (kleine reuzenzakdrager) - deze moet nog worden onderzocht...
1x Diplodoma laichartingella (dubbelzakdrager) - Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!!
1x Narycia duplicella (poederzakdrager)
2x Psychidae spec.
 
- Pterophoridae (vedermotten):
1x Capperia spec.
1x Gillmeria ochrodactyla (zandvedermot)
1x Gillmeria pallidactyla (lichte zandvedermot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
7x Endotricha flammealis (strooiselmot)
 
- Scythrididae (dikkopmotten):
2x Scythris scopolella
 
- Sesiidae (wespvlinders):
1x Bembecia ichneumoniformis (klaverwespvlinder)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
1x Sphinx ligustri (ligusterpijlstaart)
 
- Tineidae (echte motten):
1x Monopis obviella (geel kijkgaatje)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1x Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Acleris notana / ferrugana
1x Ancylis apicella (fijngestreepte haakbladroller)
1x Ancylis obtusana (rossige haakbladroller)
4x Ancylis unculana (purperrode haakbladroller)
2x Ancylis unguicella (slanke haakbladroller)
2x Archips podana (grote appelbladroller)
1x Bactra spec.
19x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
4x Celypha rufana (smallijnbladroller)
1x Celypha striana (paardenbloembladroller)
12x Dichrorampha spec.
·         1x ♂ Dichrorampha obscuratana (gehoekte wortelmot) - PRE.SW.1684.17.M.AR.76 - Deze soort was sinds 1980 niet meer waargenomen in de provincie Luxemburg
·         2x ♂ en 1x ♀ Dichrorampha petiverella (kommawortelmot) - PRE.SW.1661.17.M.AR.53 & PRE.SW.1657.17.M.AR.49 & PRE.SW.1686.17.F.AR.78
·         2x ♂ Dichrorampha sedatana (egale wortelmot) - PRE.SW.1659.17.M.AR.51 & PRE.SW.1660.17.M.AR.52
·         2x ♂ Dichrorampha vancouverana (haakjeswortelmot) - PRE.SW.1658.17.M.AR.50 & PRE.SW.1685.17.M.AR.77
1x Epagoge grotiana (schemerbladroller)
1x Epiblema foenella (hoefijzermot)
1x Epinotia nanana (kleine oogbladroller)
4x Epinotia tedella (sparrenoogbladroller)
4x Grapholita compositella (sergeant-majoortje)
2x Gypsonoma dealbana (loofboombladroller)
4x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
3x Olethreutes arcuella (geisha)
4x Orthotaenia undulana (woudbladroller)
1x Pammene fasciana (gewone dwergbladroller)
1x Rhopobota myrtillana (bosbesbladroller) - Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!
1x Rhyacionia buoliana (gewone dennenlotboorder)
 
- Zygaenidae (bloeddrupjes):
1x ♀ Adscita statices (metaalvlinder) - PRE.SW.1668.17.F.AR.60
 
Dagvlinders
- Hesperiidae (dikkopjes):
1x Carterocephalus palaemon (bont dikkopje)
5x Ochlodes sylvanus (groot dikkopje)
3x Thymelicus sylvestris (geelsprietdikkopje)
 
- Lycaenidae (blauwtjes):
18x Plebejus argus (heideblauwtje)
1x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
1x Aglais io (dagpauwoog)
1x Aglais urticae (kleine vos)
1x Apatura iris (grote weerschijnvlinder)
9x Aphantopus hyperantus (koevinkje)
3x Brenthis daphne (braamparelmoervlinder)
6x Coenonympha arcania (tweekleurig hooibeestje)
8x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
6x Maniola jurtina (bruin zandoogje)
4x Pararge aegeria (bont zandoogje)
1x Polygonia c-album (gehakkelde aurelia)
7x Vanessa atalanta (atalanta)
 
- Pieridae (witjes):
1x Aporia crataegi (groot geaderd witje)
1x Pieris napi (klein geaderd witje)
 
Op feromonen
- Sesiidae (wespvlinders):
7x Bembecia ichneumoniformis (klaverwespvlinder) op feromoon ICH.
 
- Tineidae (echte motten):
2x Nemapogon granella (gespikkeld kroeskopje) op feromoon VES.
5x Nemapogon koenigi (syn. voor N. wolffiella - donker kroeskopje) op feromoon VES.
 
De nachtvangst ging door in verschillende biotopen om op die manier zo veel mogelijk soorten te lokken:
- 3 lichtbakken in een gevarieerd stuk met zowel heide, bloemrijke bermen als loof en dennenbos (mix)
- 6 lichtvallen in een stuk waar heel wat meer heide stond, maar met ook een mooi aantal bloemrijke bermen (heide)
- 7 lichtbakken in het loofbos, van aan een moerassig broekbos tot op open plaatsen in het bos zelf (bos)
 
De start van de nachtvangst was om 21u15, bij een temperatuur die varieerde tussen 14°C op de heide en 18 °C in het bos. Verder was het onbewolkt en windstil.
 
Soortenlijst nachtvangst.
 
- Adelidae (langsprietmotten):
2x Nematopogon swammerdamella (bleke langsprietmot)
2x Nemophora degeerella (geelbandlangsprietmot)
 
- Argyresthidae (pedaalmotten):
1x Argyresthia brockeella (sierlijke pedaalmot)
1x Argyresthia pruniella (kersenpedaalmot)
1x Argyresthia pygmaeella (vale pedaalmot)
1x Argyresthia retinella (gevlekte pedaalmot)
1x Argyresthia spinosella (bloesempedaalmot)
 
- Batrachedridae (smalvleugelmotten):
1x ♂ Batrachedra pinicolella (gele smalvleugelmot) - PRE.SW.1671.17.M.AR.63
 
- Blastobasidae (spaandermotten):
5x Hypatopa binotella (vijfvlekspaandermot)
 
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
1x Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot)
 
- Coleophoridae (kokermotten):
1x Coleophora mayrella (kamsprietkokermot)
2x Coleophora saturatella (driekleurige bremkokermot)
95x Coleophora spec.
·         1x ♀ Coleophora alticolella (gewone ruskokermot) - PRE.SW.1669.17.F.AR.61
·         1x ♂ Coleophora betulella (witte berkenkokermot) - PRE.SW.1680.17.M.AR.72
·         1x ♂ Coleophora discordella (rolklaverkokermot) - PRE.SW.1673.17.M.AR.65
·         2x ♂ Coleophora glaucicolella (bleke ruskokermot) - PRE.SW.1672.17.M.AR.64 & PRE.SW.1674.17.M.AR.66
·         1x ♂ Coleophora otidipennella (vroege veldbieskokermot) - PRE.SW.1670.17.M.AR.62
·         1x ♂ Coleophora saturatella (driekleurige bremkokermot) - PRE.SW.1656.17.M.AR.48 - Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!!
·         1x ♂ Coleophora solitariella (oranje muurkokermot) - PRE.SW.1676.17.M.AR.68 - Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!!
·         1x ♂ Coleophora taeniipennella (gestreepte ruskokermot) - PRE.SW.1675.17.M.AR.67 - Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!!
1x Coleophora trifolii (lichte metaalkokermot)
 
- Cossidae (houtboorders):
1x Cossus cossus (wilgenhoutrups)
3x Zeuzera pyrina (gestippelde houtvlinder)
 
- Crambidae (grasmotten):
4x Agrotera nemoralis (haagbeukmot)
9x Anania coronata (gewone coronamot)
13x Anania hortulata (bonte brandnetelmot)
24x Anania lancealis (lichte coronamot)
1x Cataclysta lemnata (kroosvlindertje)
9x Catoptria margaritella (gelijnde vlakjesmot)
6x Catoptria pinella (egale vlakjesmot)
6x Catoptria spec.
·         1x ♂ Catoptria permutatellus (brede vlakjesmot) - PRE.SW.1655.17.M.AR.47
22x Catoptria verellus (zwartbruine vlakjesmot)
72x Chrysoteuchia culmella (gewone grasmot)
14x Crambus lathoniellus (vroege grasmot)
20x Crambus pascuella (zilverstreepgrasmot)
24x Crambus perlella (bleke grasmot)
3x Donacaula mucronella (zeggesnuitmot)
1x Eudonia delunella (zwartvlekgranietmot)
35x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
2x Eudonia pallida (moerasgranietmot)
450x Eudonia / Scoparia spec.
1x Evergestis limbata (gezoomde valkmot)
11x Nascia cilialis (moerasduiveltje)
3x Pyrausta despicata (weegbreemot)
3x Pyrausta purpuralis (purpermot)
5x Scoparia ambigualis (vroege granietmot)
1x Udea ferrugalis (oranje kruidenmot)
17x Udea olivalis (witvlekkruidenmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
8x Drepana curvatula (bruine eenstaart)
18x Drepana falcataria (berkeneenstaart)
1x Falcaria lacertinaria (bleke eenstaart)
33x Habrosyne pyritoides (vuursteenvlinder)
7x Ochropacha duplaris (tweestip-orvlinder)
1x Tethea ocularis (peppel-orvlinder)
3x Tethea or (orvlinder)
2x Tetheella fluctuosa (berken-orvlinder)
9x Thyatira batis (braamvlinder)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Anchinia cristalis
1x ♂ Elachista luticomella (geelkopgrasmineermot) - PRE.SW.1683.17.M.AR.75
1x Ethmia terminella (vijfpuntzwartwitmot) 
 
- Erebidae (spinneruilen):
11x Arctornis l-nigrum (zwarte-l-vlinder)
25x Atolmis rubricollis (zwart beertje)
1x Callimorpha dominula (bonte beer)
3x Calliteara pudibunda (meriansborstel)
23x Cybosia mesomella (vierstipbeertje)
5x Diacrisia sannio (roodbandbeer)
1x Eilema caniola (vaal kokerbeertje)
6x Eilema complana (streepkokerbeertje)
6x Eilema depressa (naaldboombeertje)
3x Eilema lurideola (plat beertje)
8x Eilema sororcula (geel beertje)
1x Euclidia glyphica (bruine daguil)
6x Euproctis similis (donsvlinder)
32x Herminia grisealis (boogsnuituil)
9x Herminia tarsicrinalis (schaduwsnuituil)
7x Herminia tarsipennalis (lijnsnuituil)
60x Hypena crassalis (bosbessnuituil)
17x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
16x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
25x Lithosia quadra (viervlakvlinder)
4x Macrochilo cribrumalis (stippelsnuituil)
115x Miltochrista miniata (rozenblaadje)
3x Orgyia antiqua (witvlakvlinder)
9x Pechipogo strigilata (baardsnuituil)
29x Rivula sericealis (stro-uiltje)
5x Schrankia costaestrigalis (gepijlde micro-uil)
51x Spilosoma lubricipeda (witte tijger)
202x Spilosoma lutea (gele tijger)
3x Thumatha senex (rondvleugelbeertje)
1x Zanclognatha lunalis (maansnuituil)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2x Acompsia cinerella (fluweelpalpmot)
10x Anarsia lineatella (perzikscheutboorder)
4x Anarsia spartiella (bremscheutboorder)
1x Aroga velocella (zuringpalpmot)
1x Athrips mouffetella (kamperfoeliepalpmot)
1x ♂ Bryotropha galbanella (gevlekte mospalpmot) - PRE.SW.1662.17.M.AR.54 - Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!!
2x Bryotropha terrella (oranje mospalpmot)
3x Chionodes electella (gevlekte witkoppalpmot)
1x Dichomeris derasella (sleedoornpalpmot)
11x Dichomeris ustalella (roestkleurige palpmot)
31x Eulamprotes unicolorella (purpertandboegsprietmot)
4x Exoteleia dodecella (dennenlotmot)
4x Gelechia muscosella (donkere haakpalpmot)
4x Metzneria spec.
·         1x ♂ Metzneria lappella (klispalpmot) - PRE.SW.1664.17.M.AR.56
3x ♂ Monochroa conspersella (witvlekboegsprietmot) - PRE.SW.1665.17.M.AR.57 & PRE.SW.1666.17.M.AR.58 & PRE.SW.1677.17.M.AR.69
1x Pexicopia malvella (heemstzaadmot)
1x Recurvaria leucatella (gordelpalpmot)
3x Syncopacma spec.
·         1x ♂ Syncopacma larseniella (bandpalpmot) - PRE.SW.1667.17.M.AR.59
1x Teleiodes luculella (maanpalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
22x Alcis repandata (variabele spikkelspanner)
10x Angerona prunaria (oranje iepentakvlinder)
6x Anticollix sparsata (wederikdwergspanner)
2x Apeira syringaria (seringenvlinder)
50x Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
7x Bupalus piniaria (dennenspanner)
8x Cabera exanthemata (bruine grijsbandspanner)
16x Cabera pusaria (witte grijsbandspanner)
28x Campaea margaritaria (appeltak)
3x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
3x Cepphis advenaria (kleine herculesspanner)
9x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
61x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
13x Comibaena bajularia (gevlekte zomervlinder)
5x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
10x Cyclophora albipunctata (berkenoogspanner)
1x Cyclophora annularia (nekspindertje)
7x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
4x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
1x Deileptenia ribeata (satijnen spikkelspanner)
4x Dysstroma truncata (schimmelspanner)
2x Ecliptopera capitata (springzaadspanner)
1x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
7x Ectropis crepuscularia (gewone spikkelspanner)
44x Electrophaes corylata (kleine wortelhoutspanner)
1x Epione repandaria (puntige zoomspanner)
4x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
12x Euchoeca nebulata (leverkleurige spanner)
5x Eulithis populata (gewone agaatspanner)
3x Euphyia biangulata (dubbelhoekbandspanner)
3x Euphyia unangulata (scherphoekbandspanner)
2x Eupithecia linariata (vlasbekdwergspanner)
4x Eupithecia nanata (smalvleugeldwergspanner)
1x Eupithecia satyrata (heidedwergspanner)
7x Eupithecia subfuscata (grijze dwergspanner)
1x Eupithecia tenuiata (wilgendwergspanner)
5x Geometra papilionaria (zomervlinder)
38x Hemithea aestivaria (kleine zomervlinder)
33x Hydrelia flammeolaria (geel spannertje)
47x Hydrelia sylvata (elzenspannertje)
4x Hydria undulata (gegolfde spanner)
5x Hydriomena furcata (variabele spanner)
1x Hydriomena impluviata (groenbandspanner)
15x Hylaea fasciaria (rode dennenspanner)
93x Hypomecis punctinalis (ringspikkelspanner)
16x Hypomecis roboraria (grote spikkelspanner)
48x Idaea aversata (grijze stipspanner)
2x Idaea emarginata (geblokte stipspanner)
4x Idaea fuscovenosa (dwergstipspanner)
2x Idaea muricata (geelpurperen spanner)
1x Idaea seriata (paardenbloemspanner)
2x Idaea straminata (egale stipspanner)
3x Idaea sylvestraria (randstipspanner)
4x Jodis lactearia (melkwitte zomervlinder)
2x Lampropteryx otregiata (donkere walstrospanner)
165x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
2x Lomographa bimaculata (tweevlekspanner)
7x Lomographa temerata (witte schaduwspanner)
18x Macaria alternata (donker klaverblaadje)
13x Macaria liturata (gerimpelde spanner)
5x Macaria notata (klaverblaadje)
3x Macaria signaria (lariksspanner)
1x Melanthia procellata (witvlekbosrankspanner)
1x Mesoleuca albicillata (brummelspanner)
1x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
1x Pachycnemia hippocastanaria (grijze heispanner)
3x Paradarisa consonaria (vierkantspikkelspanner)
13x Parectropis similaria (witvlekspikkelspanner)
219x Pasiphila debiliata (bosbesdwergspanner)
13x Pasiphila rectangulata (groene dwergspanner)
1x Pennithera firmata (hoekbanddennenspanner)
9x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
199x Petrophora chlorosata (varenspanner)
4x Plagodis dolabraria (lindeknotsvlinder)
11x Pseudoterpna pruinata (grijsgroene zomervlinder)
5x Pterapherapteryx sexalata (kleine blokspanner)
1x Scopula nigropunctata (zwartstipspanner)
6x Thera obeliscata (naaldboomspanner)
5x Thera spec.
1x Thera vetustata (witte sparspanner)
1x Timandra comae (lieveling)
1x Xanthorhoe biriviata (springzaadspanner)
5x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
1x Xanthorhoe ferrugata (vierbandspanner)
4x Xanthorhoe montanata (geoogde bandspanner)
1x Xanthorhoe spadicearia (bruine vierbandspanner)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
2x Caloptilia alchimiella (goudvleksteltmot)
1x Caloptilia robustella (eikensteltmot)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
2x Hepialus humuli (hopwortelboorder)
2x Pharmacis lupulina (slawortelboorder)
1x Phymatopus hecta (heidewortelboorder)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
1x Incurvaria praelatella (aardbeiwitvlekmot)
 
- Lasiocampidae (spinners):
32x Dendrolimus pini (dennenspinner)
1x Euthrix potatoria (rietvink)
8x Macrothylacia rubi (veelvraat)
6x Malacosoma castrensis (heideringelrups)
15x Malacosoma neustria (ringelrups)
 
- Limacodidae (slakrupsen):
9x Apoda limacodes (slakrups)
 
- Lypusidae (zaksikkelmotten):
3x Pseudatemelia subochreella (gele zaksikkelmot) - Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!!
 
- Noctuidae (uilen):
3x Abrostola triplasia (donker brandnetelkapje)
2x Acronicta aceris (bont schaapje)
1x Acronicta alni (elzenuil)
3x Acronicta leporina (schaapje)
5x Acronicta psi / tridens
1x Acronicta rumicis (zuringuil)
5x Actinotia polyodon (gevlamde uil)
67x Agrotis exclamationis (gewone worteluil)
45x Anaplectoides prasina (bruine groenuil)
2x Anarta myrtilli (roodbont heide-uiltje)
1x Apamea anceps (veldgrasuil)
15x Apamea crenata (variabele grasuil)
2x Apamea epomidion (zwartrandgrasuil)
2x Apamea lateritia (steenrode grasuil)
8x Apamea lithoxylaea (bleke grasworteluil)
25x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
3x Apamea remissa (grauwe grasuil)
2x Apamea sordens (kweekgrasuil)
1x Apamea unanimis (rietgrasuil)
7x Autographa jota (jota-uil)
4x Autographa pulchrina (donkere jota-uil)
24x Axylia putris (houtspaander)
16x Brachylomia viminalis (katwilguiltje)
8x Caradrina morpheus (morpheusstofuil)
1x Ceramica pisi (erwtenuil)
80x Charanyca ferruginea (randvlekuil)
4x Charanyca trigrammica (drielijnuil)
2x Colocasia coryli (hazelaaruil)
4x Craniophora ligustri (schedeldrager)
12x Deltote deceptoria (bonte marmeruil)
91x Deltote pygarga (donkere marmeruil)
8x Diachrysia chrysitis (koperuil)
101x Diarsia brunnea (bruine breedvleugeluil)
3x Diarsia mendica (variabele breedvleugeluil)
11x Dypterygia scabriuscula (vogelwiekje)
9x Elaphria venustula (gemarmerd heide-uiltje)
29x Euplexia lucipara (levervlek)
15x Graphiphora augur (dubbelpijl-uil)
9x Hada plebeja (schaaruil)
1x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
2x Hoplodrina blanda (egale stofuil)
28x Hoplodrina octogenaria (gewone stofuil)
1x Hyppa rectilinea (zwartstreepuil)
17x Lacanobia contigua (geoogde w-uil)
7x Lacanobia oleracea (groente-uil)
18x Lacanobia thalassina (w-uil)
1x Lacanobia w-latinum (brede-w-uil)
10x Leucania comma (komma-uil)
5x Leucania obsoleta (gestreepte rietuil)
16x Lycophotia porphyrea (granietuil )
7x Melanchra persicariae (perzikkruiduil)
4x Moma alpium (gevlekte groenuil)
2x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
9x Mythimna ferrago (gekraagde grasuil)
15x Mythimna impura (stompvleugelgrasuil)
1x Mythimna pudorina (grijze grasuil)
1x Noctua comes (volgeling)
68x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
81x Noctua pronuba (huismoeder)
4x Ochropleura plecta (haarbos)
5x Oligia fasciuncula (oranjegeel halmuiltje)
5x Oligia latruncula (donker halmuiltje)
37x Oligia spec.
12x Oligia strigilis (gelobd halmuiltje)
5x Panthea coenobita (schijn-nonvlinder)
9x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
2x Photedes minima (bochtige smele-uil)
7x Polia bombycina (bruine heide-uil)
1x Polia hepatica (gerande marmeruil)
30x Polia nebulosa (marmeruil)
6x Subacronicta megacephala (schilddrager)
9x Trachea atriplicis (meldevlinder)
10x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
3x Xestia ditrapezium (trapeziumuil)
24x Xestia triangulum (driehoekuil)
 
- Nolidae (visstaartjes):
16x Bena bicolorana (grote groenuil)
19x Meganola strigula (donker visstaartje)
103x Pseudoips prasinana (zilveren groenuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Cerura erminea (witte hermelijnvlinder)
2x Clostera anastomosis (roestbruine wapendrager)
1x Drymonia dodonaea (gestreepte tandvlinder)
12x Drymonia obliterata (beukentandvlinder)
2x Gluphisia crenata (populierentandvlinder)
51x Leucodonta bicoloria (tweekleurige tandvlinder)
1x Notodonta dromedarius (dromedaris)
1x Notodonta tritophus (wilgentandvlinder)
3x Notodonta ziczac (kameeltje)
67x Phalera bucephala (wapendrager)
7x Pheosia gnoma (berkenbrandvlerkvlinder)
10x Pterostoma palpina (snuitvlinder)
9x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
21x Stauropus fagi (eekhoorn)
 
- Oecophoridae (sikkelmotten):
2x Denisia similella (citroenstamgastje) - Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!!
2x Harpella forficella (bruine molmboorder)
1x ♂ Hofmannophila pseudospretella (bruine huismot) - PRE.SW.1688.17.M.AR.80
2x Oecophora bractella (molmboorder)
17x Pleurota bicostella (gemsmot)
 
- Opostegidae (oogklepmotten):
2x Opostega salaciella (witte oogklepmot)
 
- Plutellidae (koolmotten):
4x Eidophasia messingiella (kruidkersmot)
1x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Psychidae (zakdragers):
8x Taleporia tubulosa (sigaarzakdrager)
 
- Pterophoridae (vedermotten):
2x Pterophoridae spec.
·         1x ♂ Capperia britanniodactylus (salievedermot) - PRE.SW.1689.17.M.AR.81
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Acrobasis consociella (eikentopspinselmot)
1x Acrobasis suavella (roodstreepmutsjeslichtmot)
2x Anerastia lotella (helmgrasmot)
1x Cryptoblabes bistriga (boslichtmot)
21x Dioryctria spec.
·         1x ♀ Dioryctria abietella (sparappelboorder) - PRE.SW.1682.17.F.AR.74
3x Elegia similella (armbandmot)
1x Hypsopygia costalis (triangelmot)
1x Myelois circumvoluta (distelhermelijntje)
1x Oncocera semirubella (prachtmot)
2x Ortholepis betulae (berkenlichtmot)
6x Pempelia palumbella (heidelichtmot)
 
- Scythrididae (dikkopmotten):
1x Enolmis acanthella
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
1x Agrius convolvuli (windepijlstaart)
13x Deilephila elpenor (groot avondrood)
3x Deilephila porcellus (klein avondrood)
18x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
1x Mimas tiliae (lindepijlstaart)
3x Smerinthus ocellata (pauwoogpijlstaart)
1x Sphinx ligustri (ligusterpijlstaart)
27x Sphinx pinastri (dennenpijlstaart)
 
- Tineidae (echte motten):
1x Nemapogon clematella (satijnkroeskopje)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1x Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
3x Acleris notana / ferrugana
1x Adoxophyes orana (vruchtbladroller)
2x Agapeta zoegana (kanariepietje)
8x Aleimma loeflingiana (zonnesproetbladroller)
2x Ancylis achatana (dwarsstreephaakbladroller)
2x Ancylis apicella (fijngestreepte haakbladroller)
2x Ancylis badiana (bonte haakbladroller)
1x Ancylis diminutana (lichte haakbladroller)
1x Ancylis mitterbacheriana (oranje haakbladroller)
2x Ancylis obtusana (rossige haakbladroller)
1x Ancylis unguicella (slanke haakbladroller)
7x Apotomis capreana (wilgenmarmerbladroller)
2x Apotomis lineana (bruine marmerbladroller)
1x Apotomis sauciana (donkere marmerbladroller)
1x ♂ Apotomis semifasciana (grijze marmerbladroller) - PRE.SW.1679.17.M.AR.71
53x Apotomis turbidana (zwartwitte marmerbladroller)
1x Archips crataegana (meidoornbladroller)
4x Archips oporana (fraaie dennenbladroller)
57x Archips podana (grote appelbladroller)
12x Archips xylosteana (gevlamde bladroller)
3x Bactra spec.
108x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
2x Celypha striana (paardenbloembladroller)
5x Clepsis spectrana (koolbladroller)
67x Cnephasia spec.
·         1x ♀ en 1x ♂ Cnephasia stephensiana (zomerspikkelbladroller) - PRE.SW.1681.17.F.AR.73 & PRE.SW.1687.17.M.AR.79
10x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
1x Cydia splendana (gewone spiegelmot)
4x Epagoge grotiana (schemerbladroller)
1x Epiblema foenella (hoefijzermot)
4x Epiblema hepaticana (gemarmerde kruiskruidzadelmot)
·         1x ♂ Epiblema hepaticana (gemarmerde kruiskruidzadelmot) - PRE.SW.1678.17.M.AR.70
2x Epinotia bilunana (witte oogbladroller)
2x Epinotia demarniana (berkenoogbladroller)
1x Epinotia signatana (bruine oogbladroller) - Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!!
9x Epinotia tedella (sparrenoogbladroller)
10x Eucosma cana (distelknoopvlekje)
·         1x ♀ Eucosma cana (distelknoopvlekje) - PRE.SW.1663.17.F.AR.55
18x Gypsonoma dealbana (loofboombladroller)
1x Gypsonoma sociana (witsnuitpopulierenbladroller)
15x Hedya nubiferana (gewone witvlakbladroller)
1x Hedya salicella (pinguintje)
15x Lathronympha strigana (hertshooibladroller)
3x Olethreutes arcuella (geisha)
3x Orthotaenia undulana (woudbladroller)
1x Pammene germmana (haakjesdwergbladroller)
32x Pandemis cerasana (kersenbladroller)
1x Pandemis corylana (hazelaarbladroller)
4x Pandemis heparana (leverkleurige bladroller)
4x Phiaris micana (roestlijnbladroller)
4x Piniphila bifasciana (tweebandbladroller)
4x Pseudargyrotoza conwagana (zilvervlekbladroller)
1x Pseudohermenias abietana (sparrenbladroller)
1x Rhyacionia pinivorana (grijze dennenlotboorder)
1x Rhyacionia spec.
2x Spatalistis bifasciana (azuurbladroller)
1x Spilonota ocellana (rode knopbladroller)
1x Strophedra nitidana (zwarte eikenbladroller)
1x Strophedra weirana (beukenbladroller)
4x Tortrix viridana (groene eikenbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
2x Cedestis subfasciella (donkere nassaubandmot)
1x Paraswammerdamia nebulella (meidoornduifmot)
1x Yponomeuta evonymella (vogelkersstippelmot)
1x Yponomeuta plumbella (grootvlekstippelmot)
7x Yponomeuta spec.
 
Stop van de nachtvangst om 05u00 bij een temperatuur tussen 10 en 14 °C, afhankelijk van waar de lichtvallen stonden.
 
Het was een mega-vangst om U tegen te zeggen.
 
Aantallen per vangstplaats:
Mix: 3 lichtbakken
198 soorten
1035 exemplaren
 
Bos: 7 lichtbakken
227 soorten
2680 exemplaren
 
Heide: 6 lichtbakken
196 soorten
1406 exemplaren
 
Tijdens het controleren van de potjes op zondagochtend (18-06) zagen we nog enkele soorten.
 
Nachtvlinders
- Sphingidae (pijlstaarten):
1x Macroglossum stellatarum (kolibrievlinder)
 
- Sesiidae (wespvlinders)
2x Bembecia ichneumoniformis (klaverwespvlinder) op feromoon ICH
3x Sesia apiformis (hoornaarvlinder) op feromoon API
 
Dagvlinders
- Hesperiidae (dikkopjes):
1x Carterocephalus palaemon (bont dikkopje)
 
- Pieridae (witjes):
3x Aporia crataegi (groot geaderd witje)
2x Leptidea spec.
 
- Nymphalidae (aurelia's):
2x Apatura iris (grote weerschijnvlinder)
3x Brenthis daphne (braamparelmoervlinder)
1x Coenonympha arcania (tweekleurig hooibeestje)
1x Nymphalis polychloros (grote vos)
1x Polygonia c-album (gehakkelde aurelia)
 
In totaal hadden we maar liefst 399 soorten en 5322 exemplaren tijdens de nachtvangst!
 
Tijdens de dagvangst vonden we 2210 exemplaren behorende tot 174 verschillende soorten Lepidoptera. In totaal werden 7532 exemplaren en 496 soorten waargenomen door onze werkgroep tijdens de excursie. Daar komen zeker nog wel een paar soorten bij want er moet nog een deel gegenitaliseerd en uitgekweekt worden!
 
Tussen al die soorten zaten in totaal 9 nieuwe soorten voor de provincie Luxemburg en één soort waarvan het al van voor 1980 was geleden dat die nog was waargenomen uit de provincie.
 
Ik wil dan ook iedereen bedanken die hieraan meewerkte alsook de personen die er voor zorgen dat wij met onze werkgroep in dit schitterende gebied mogen inventariseren. Ook bedank ik Zoë voor het bijschrijven van Nederlandse namen en nalezen/verbeteren van dit mega-verslag!
 

Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Ben Steeman
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Dries De Vreeze
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Dries De Vreeze
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Dries De Vreeze
Aculepeira ceropegia - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 17-06-2017 ©Christophe Gruwier
Metrioptera brachyptera - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 17-06-2017 ©Christophe Gruwier
Bembecia ichneumoniformis - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Ben Steeman
Bembecia ichneumoniformis - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 17-06-2017 ©Christophe Gruwier
Sesia apiformis - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Clostera pigra - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 17-06-2017 ©Christophe Gruwier
Saturnia pavonia - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Dries De Vreeze
Eriocrania sparrmannella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Ben Steeman
Stigmella lapponica - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Ben Steeman
Stigmella sorbi - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg) 17-06-2017 ©Christophe Gruwier
Brenthis daphne - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Dries De Vreeze
Coenonympha arcania - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Dries De Vreeze
Thymelicus sylvestris - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Dries De Vreeze
Parasemia plantaginis - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Ben Steeman
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Dries De Vreeze
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Anaplectoides prasina - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Anchinia crsitalis - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Ancylis unguicella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Anerastia lotella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Apamea lateritia - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Aristotelia ericinella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Bryotropha glabanella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Callimorpha dominula - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Canephora hirsuta - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Clostera anastomosis - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Coleophora saturatella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Denisia similella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Diarsia mendica - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Donacaula mucronella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Drepana falcataria - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Drymonia obliterata - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Ecliptopera capitata - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Eidophasia messingiella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Enolmis acanthella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Epinotia signatana - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Eulithis populata - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Euphyia biangulata  - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Harpella forficella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Hylaea fasciaria - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Hypatopa binotella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Idaea muricata - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Ben Steeman
Idaea sylvestraria - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Lampropteryx otregiata - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Laothoe populi - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Leucodonta bicoloria - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Macaria brunneata - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Meganola strigula - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Mythimna pudorina - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Oecophora bractella - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Phiaris micana - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Pseudohermenias abietana - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Steve Wullaert
Sfeer - Arlon ~ Domaine Privé (Luxemburg)  (17-06-2017) ©Dries De Vreeze