U bent hier

Home

19-08-2017 & 20-08-2017 - Rocherath & Waimes

Ectoedemia minimella - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 19 augustus 2017 zijn we terug afgezakt naar de Hoge Venen. Ditmaal gingen we richting Rocherath ~ De vallei van de Holzwarche. Het bezochte gebied ligt onder de vleugels van Natagora en is een echt bijoux-tje. Het gebied is 77 hectare groot en ligt tussen Rocherath en Mürringen. Er zijn verschillende biotopen aanwezig in het gebied: van venige, drassige weiden tot met bosbes begroeide dennenbossen. De weiden zijn op sommige plaatsen zeer bloemrijk. Er staat onder andere adderwortel (Persicaria bistorta), bergvenkel (Meum athamanticum), betonie (Stachys officinalis), valse salie (Teucrium scorodonia), bergcentaurie (Centaurea montana), grote pimpernel (Sanguisorba officinalis), rode bosbes (Vaccinium vitis-idaea) en nog vele andere zeldzame soorten planten, die heel wat bijzondere vlindersoorten met zich meebrengen. Zoals gewoonlijk maakten we eerst een wandeling doorheen het gebied om te zien wat we allemaal konden vinden. Deze keer was het weer een serieuze spelbreker. Vanaf het moment dat we uitstapten, merkten we metéén op dat de wind zeer koud aanvoelde. De regen die we daarbij gepresenteerd kregen, maakte het er niet beter op. Bijna de gehele dag kregen we nu en dan een goeie bui en de wind maakte het allemaal nog wat kouder. Gelukkig klaarde het later in de namiddag op en kregen we zelfs de zon te zien.
 
Soortenlijst van Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche – Kleinfüllenbach
 
Bladmijnen
- Gracillariidae (mineermotten):
2 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
2 mijnen van Phyllonorycter sorbi (lijsterbesvouwmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
1 mijn van Antispilina ludwigi op Bistorta persicariae (adderwortel)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
2 mijnen van Stigmella assimilella (ratelpopuliermineermot) op Populus tremula (ratelpopulier)
 
Rupsen
- Noctuidae (uilen):
1 rups van Acronicta auricoma (goudhaaruil)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
1x Agriphila tristella (variabele grasmot)
1x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
2x Crambus perlella (bleke grasmot)
1x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
 
- Tortricidae (bladrollers):
3x Bactra spec.
 
Na een korte wandeling in Rocherath zijn we samen met Alexander Rauw naar een ander natuurgebied van Natagora geweest. We hadden dit gebied al eens geprospecteerd tijdens de gezamelijke excursie met de Sectie Snellen en Ter Haar. Het gebied dat niet zo ver verwijderd ligt van Rocherath, heet Schartenknopf en ligt in Büllingen.
 
Soortenlijst van Büllingen ~ Schartenknopf 
 
Bladmijnen
- Gelechiidae (palpmotten):
11 mijnen van Scrobipalpa acuminatella (distelzandvleugeltje) op Cirsium spec. (distel spec.)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
1 mijn van Parornix betulae (berkenzebramot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
52 mijnen van Phylloporia bistrigella (bandwitvlekmot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
9 mijnen van Stigmella continuella (groene berkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
4 mijnen van Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
Vraatbeeld
- Yponomeutidae (spinselmotten):
2 rupsen en vraat van Swammerdamia caesiella (egale duifmot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
Rupsen
- Lasiocampidae (spinners):
2 rupsen van Macrothylacia rubi (veelvraat)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
1x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
1x Agriphila tristella (variabele grasmot)
 
- Geometridae (spanners):
2x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Eulithis testata (oranje agaatspanner)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Arctia caja (grote beer)
 
Na een korte wandeling gingen we terug naar Rocherath om de oostelijke kant te gaan onderzoeken van de Vallei van de Holzwarche. Deze keer vertrokken we vanaf de steengroeve ~ Füllenbach.
 
Soortenlijst
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
215 mijnen van Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot) op Frangula alnus (sporkehout)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
3 mijnen van Parornix betulae (berkenzebramot) op Betula pubescens (zachte berk)
1 mijn van Parornix fagivora (beukenzebramot) op Fagus sylvatica (beuk)
1 mijn van Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
2 mijnen van Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
1 mijn van Phyllonorycter nicellii (hazelaarvouwmot) op Corylus avellana (hazelaar)
3 mijnen van Phyllonorycter sorbi (lijsterbesvouwmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
3 mijnen van Antispilina ludwigi op Bistorta persicariae (adderwortel)
1 mijn van Heliozela hammoniella (berkenzilvervlekmot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
5 mijnen van Phylloporia bistrigella (bandwitvlekmot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
7 mijnen van Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes), 2 mijnen op Betula pubescens (zachte berk) en 1 mijn op Sorbus aria (meelbes)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
7 mijnen van Mompha raschkiella (tweekleurige wilgenroosjesmot) op Chaemerion angustifolium (wilgenroosje)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1 mijn van Ectoedemia minimella (gerekte berkenblaasmijnmot) op Betula pendula (ruwe berk) - na een lange zoektocht van meer dan 6 jaar kunnen we deze soort eindelijk op de Belgische lijst zetten. Eén mijn werd ter plaatse gevonden maar toen was nog niet metéén duidelijk dat het om een nieuwe soort voor ons land ging. Eerst werd gedacht aan S. luteella omdat deze ook een nogal kronkelende beginggang heeft. De mijn werd meegenomen ter identificatie en de dag nadien werd duidelijk dat het zeker niet S. luteella was omdat de rups een blaasmijn had gemaakt en dat doet S. luteella niet. 
2 mijnen van Ectoedemia occultella (ronde berkenblaasmijnmot) op Betula pubescens (zachte berk)
9 mijnen van Stigmella confusella (donkere berkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
1 mijn van Stigmella continuella (groene berkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
4 mijnen van Stigmella hemargyrella (zilverbandbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
4 mijnen van Stigmella lapponica (vroege berkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
1 mijn van Stigmella magdalenae (grijze lijsterbesmineermot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
1 mijn van Stigmella myrtillella (bosbesmineermot) op Vaccinium myrtillus (blauwe bosbes)
1 mijn van Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
46 mijnen van Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
39 kokers van Coleophora discordella (rolklaverkokermot) op Lotus corniculatus (gewone rolklaver)
 
Rupsen
- Lasiocampidae (spinners):
1 rups van Lasiocampa quercus (hageheld)
 
- Geometridae (spanners):
1 rups van Biston betularia (peper-en-zoutvlinder)
1 rups van Ectropis crepuscularia (gewone spikkelspanner)
 
- Noctuidae (uilen):
2 rupsen van Ceramica pisi (erwtenuil)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
2x Agriphila tristella (variabele grasmot)
2x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
 
- Erebidae (spinneruilen):
2x Rivula sericealis (stro-uiltje)
 
- Tortricidae (bladrollers):
2x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
2x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
1x Aglais io (dagpauwoog)
 
De nachtvangst ging door in Rocherath ~ Füllenbach. Startende vanuit de grote steengroeve stelden we 13 lichtvallen op: een aantal vallen bovenaan de steengroeve zelf, een aantal onderaan, en op de het wandelpad. Er werden ook een aantal bomen ingesmeerd en wijntouwen uitgehangen.
 
Start van de nachtvangst om 21u15 bij een temperatuur van slechts 10 °C. Het was windstil en onbewolkt. Ook hier en daar waren enkele mistbanken aanwezig.
 
Op licht
- Crambidae (grasmotten):
1x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
70x Agriphila tristella (variabele grasmot)
2x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
2x Eudonia truncicolella (nazomergranietmot)
1x Pyrausta despicata (weegbreemot)
 
- Erebidae (spinneruilen):
2x Rivula sericealis (stro-uiltje)
 
- Geometridae (spanners):
1x Campaea margaritaria (appeltak)
2x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
9x Dysstroma citrata (gehoekte schimmelspanner)
6x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
21x Eulithis testata (oranje agaatspanner)
1x Lomaspilis marginata (gerande spanner)
8x Orthonama vittata (moeraswalstrospanner)
1x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
2x Xanthorhoe ferrugata (vierbandspanner)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
3x Triodia sylvina (oranje wortelboorder)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
1x Agrotis segetum (gewone velduil)
1x Autographa gamma (gamma-uil)
3x Cerapteryx graminis (bonte grasuil)
1x Crypsedra gemmea (bruine granietuil)
9x Diarsia rubi (gewone breedvleugeluil)
2x Gortyna flavago (goudgele boorder)
1x Mamestra brassicae (kooluil)
1x Noctua janthe (open-breedbandhuismoeder)
235x Noctua pronuba (huismoeder)
3x Xanthia togata (wilgengouduil)
2x Xestia baja (bruine zwartstipuil)
33x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
1x Xestia sexstrigata (zesstreepuil)
19x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Clostera pigra (donkere wapendrager)
 
- Tortricidae (bladrollers):
4x Acleris laterana (variabele driehoekbladroller)
2x Acleris spec.
2x Bactra spec.
1x Epinotia trigonella (tweevlekoogbladroller)
 
Op smeer
1x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
2x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
7x Noctua pronuba (huismoeder)
3x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
1x Tiliacea aurago (saffraangouduil)
3x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
1x Xestia stigmatica (ruituil)
 
Op wijntouwen
- Noctuidae (uilen):
1x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
1x Noctua comes (volgeling)
2x Noctua pronuba (huismoeder)
1x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
4x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
 
Stop van de nachtvangst om 06u15 bij een temperatuur van 9 °C.
 
Na de vangst besloot Chris om nog wat langer te blijven waardoor ik ook de kans zag om er nog een vervolg aan te breien. Enkel Chris en ikzelf bleven over. We besloten om in de Hoge Venen te blijven en we zakten af naar Waimes ~ Fagnes de la Petite Rür. Dit gebied ligt onder de vleugels van Patrimoine Nature asbl.
 
Soortenlijst
Bladmijnen
- Gelechiidae (palpmotten):
21 mijnen van Scrobipalpa acuminatella (distelzandvleugeltje) op Cirsium spec. (distel spec.)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
17 bladomslagen van Callisto denticulella (roestmijnmot) op Malus spec. (appel spec.)
4 mijnen van Parornix betulae (berkenzebramot) op Betula pubescens (zachte berk)
12 mijnen van Phyllonorycter corylifoliella (vruchtboomvouwmot) op Malus spec. (appel spec.)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
4 mijnen van Phylloporia bistrigella (bandwitvlekmot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
19 mijnen van Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Malus spec. (appel spec.)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
15 mijnen van Mompha raschkiella (tweekleurige wilgenroosjesmot) op Epilobium hirsutum (harig wilgenroosje)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
4 mijnen van Bohemannia pulverosella (vroege appeldwergmot) op Malus spec. (appel spec.)
3 mijnen van Stigmella continuella (groene berkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
1 mijn van Stigmella malella (appelbladmineermot) op Malus spec. (appel spec.)
1 mijn van Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
2 mijnen van Trifurcula spec. op Lotus corniculatus (gewone rolklaver)
 
- Praydidae (gladkopjes):
27 mijnen van Atemelia torquatella (vanillevlekje) op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
8 mijnen van Yponomeuta sedella (hemelsleutelstippelmot) op Sedum spec. (hemelsleutel spec.)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
32 kokers van Coleophora discordella (rolklaverkokermot) op Lotus corniculatus (gewone rolklaver)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
4x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
4x Agriphila tristella (variabele grasmot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
1x Watsonalla cultraria (beukeneenstaart)
 
- Geometridae (spanners):
1x Eulithis testata (oranje agaatspanner)
9x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Cerapteryx graminis (bonte grasuil)
 
- Tortricidae (bladrollers):
2x Bactra spec.
 
Dagvlinders
- Nymphalidae (aurelia's):
3x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
 
- Pieridae (witjes):
1x Pieris napi (klein geaderd witje)
 
Na deze wandeling gingen we naar een gebied dat onder beheer valt van Natagora en in Saint-Vith ligt. Het gebied heet Réserve naturelle de Rechterbach ~ Rossbach (UG024 & UG022).
 
Soortenlijst
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
3 mijnen van Bucculatrix demaryella (berkenooglapmot) op Betula pubescens (zachte berk)
45 mijnen van Bucculatrix frangutella (vuilboomooglapmot) op Frangula alnus (sporkehout)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
2 mijnen van Heliozela hammoniella (berkenzilvervlekmot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
5 mijnen van Phylloporia bistrigella (bandwitvlekmot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
2 mijnen van Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
Rupsen
1 rups van Anarta myrtilli op Genista anglica (stekelbrem) - rups was wel geparasiteerd.
 
Nachtvlinders
- Choreutidae (glittermotten)
1x Anthophila fabriciana (brandnetelmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
5x Agriphila selasella (smalle witlijngrasmot)
4x Agriphila straminella (blauwooggrasmot)
4x Agriphila tristella (variabele grasmot)
 
- Geometridae (spanners):
2x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
 
- Tortricidae (bladrollers):
3x Bactra spec.
 
Dagvlinders
- Nymphalidae (aurelia's):
1x Pararge aegeria (bont zandoogje)
 
Het tweede deel dat we bezochten lag niet zo ver van het vorige stuk. Het gebied heet La Vallée de Rechterbach ~ Ochsenbaracke (UG001).
 
Soortenlijst
Bladmijnen
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
2 mijnen van Heliozela hammoniella (berkenzilvervlekmot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Incurvariidae (witvlekmotten):
3 mijnen van Phylloporia bistrigella (bandwitvlekmot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1 mijn van Ectoedemia occultella (ronde berkenblaasmijnmot) op Betula pubescens (zachte berk)
 
Kokers (Coleophoridae – kokermotten)
2 kokers van Coleophora discordella (rolklaverkokermot) op Lotus corniculatus (gewone rolklaver)
 
Nachtvlinders
- Tortricidae (bladrollers):
1x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
 
- Crambidae (grasmotten):
6x Agriphila selasella (smalle witlijngrasmot)
4x Agriphila tristella (variabele grasmot)
 
De nachtvangst op zondag ging door in Waimes ~ Fagnes de la Petite Rür. We plaatsen 7 lichtvallen en smeerden een 10-tal bomen en zo’n 200 paaltjes in. Wijntouwen werden eveneens uitgehangen.
De weersomstandigheden overdag waren al een heel stuk beter dan de dag ervoor, maar de nachttemperatuur was net zoals de dag ervoor echt wel koud. Van de moment dat de zon weg was voelden we de koude inslaan. We gingen de nachtvangst van start met een temperatuur van slechts 7 °C! Het was windstil en onbewolkt.
 
Soorten in de schemering
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Elachista spec.

  • 1x ♂ Elachista alpinella (alpenzeggemineermot) - PRE.SW.1818.17.M.SOU.2

 
- Geometridae (spanners):
1x Epirrhoe alternata
 
Soortenlijst op licht
- Crambidae (grasmotten):
19x Agriphila tristella (variabele grasmot)

  • 1x ♂ Agriphila tristella (variabele grasmot) - PRE.SW.1821.17.M.SOU.5

1x Pyrausta despicata (weegbreemot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
2x Falcaria lacertinaria (bleke eenstaart)
 
- Geometridae (spanners):
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
1x Chiasmia clathrata (klaverspanner)
2x Cyclophora albipunctata (berkenoogspanner)
5x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
2x Dysstroma citrata (gehoekte schimmelspanner)
1x Dysstroma truncata (schimmelspanner)
5x Ecliptopera silaceata (marmerspanner)
1x Ennomos alniaria (geelschouderspanner)
1x Ennomos quercinaria (geelblad)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
15x Eulithis testata (oranje agaatspanner)
1x Hydriomena furcata (variabele spanner)
3x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
17x Orthonama vittata (moeraswalstrospanner)
1x Thera spec.

  • 1x ♂ Thera obeliscata (naaldboomspanner) - PRE.SW.1822.17.M.SOU.6

1x Xanthorhoe designata (koolbandspanner)
1x Xanthorhoe ferrugata (vierbandspanner)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
1x Mompha raschkiella (tweekleurige wilgenroosjesmot)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
3x Celaena haworthii (wollegras-uil)
2x Cerapteryx graminis (bonte grasuil)
2x Crypsedra gemmea (bruine granietuil)
12x Denticucullus pygmina (zeggeboorder)
4x Diarsia rubi (gewone breedvleugeluil)
5x Gortyna flavago (goudgele boorder)
1x Helicoverpa armigera (katoendaguil)
3x Hydraecia micacea (aardappelstengelboorder)
1x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
2x Mythimna pallens (bleke grasuil)
2x Noctua comes (volgeling)
6x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
205x Noctua pronuba (huismoeder)
4x Ochropleura plecta (haarbos)
3x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
2x Xanthia togata (wilgengouduil)
42x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
1x Xestia sexstrigata (zesstreepuil)
20x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Clostera pigra (donkere wapendrager)
1x Notodonta dromedarius (dromedaris)
4x Notodonta ziczac (kameeltje)
1x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
1x Ptilodon capucina (kroonvogeltje)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
1x Laothoe populi (populierenpijlstaart)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Acleris emargana (gehakkelde bladroller) - PRE.SW.1819.17.M.SOU.3
1x Acleris ferrugana / notana
1x Aethes cnicana (c-smalsnuitje)
1x Epinotia ramella (gemarmerde oogbladroller)
1x Epinotia trigonella (tweevlekoogbladroller)
1x ♂ Zeiraphera isertana (grootkopbladroller) - PRE.SW.1820.17.M.SOU.4
 
Soortenlijst op smeer
- Elachistidae (grasmineermotten)
2x Agonopterix heracliana (gewone kaartmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Dysstroma citrata (gehoekte schimmelspanner)
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
6x Eulithis testata (oranje agaatspanner)
1x Mesotype didymata (pijlkruidspanner)
 
- Noctuidae (uilen):
1x Acronicta rumicis (zuringuil)
15x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
2x Apamea monoglypha (graswortelvlinder)
1x Celaena haworthii (wollegras-uil)
3x Diarsia rubi (gewone breedvleugeluil)
1x Hydraecia micacea (aardappelstengelboorder)
2x Mythimna albipuncta (witstipgrasuil)
19x Noctua pronuba (huismoeder)
2x Ochropleura plecta (haarbos)
2x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
6x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
2x Xestia sexstrigata (zesstreepuil)
15x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
 
Soortenlijst op wijntouwen
- Geometridae (spanners):
1x Hydriomena furcata (variabele spanner)
 
- Noctuidae (uilen):
2x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
2x Noctua pronuba (huismoeder)
1x Xanthia togata (wilgengouduil)
 
Stop van de nachtvangst om 06u30 bij een temperatuur van 8 °C.  De temperatuur was één graad gestegen tijdens de nacht omwille van de opgekomen bewolking.

Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Büllingen ~ Schartenknopf (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Büllingen ~ Schartenknopf (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Büllingen ~ Schartenknopf (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Biston betularia - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Ceramica pisi - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Coleophora discordella - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Coleophora discordella - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Stigmella confusella - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Stigmella lapponica - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Stigmella myrtilella - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Ectoedemia minimella - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Wouter Mertens
Ectoedemia minimella - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Ectoedemia minimella - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Antispilina ludwigi - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Antispilina ludwigi - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Bucculatrix frangutella - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Ectoedemia occultella - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Lyonetia clerkella - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Scrobipalpa acuminatella - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Steve Wullaert
Agrotis ipsilon - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Chris Steeman
Cerapteryx graminis - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Chris Steeman
Crypsedra gemmea - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Chris Steeman
Dysstroma citrata - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Chris Steeman
Xanthia togata - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Chris Steeman
Xestia sexstrigata - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Chris Steeman
Xestia stigmatica - Rocherath ~ Vallei van de Holzwarche (Luik) 19-08-2017 ©Chris Steeman
Sfeer - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Bohemannia pulverosella - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Trifurcula spec. - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Yponomeuta sedella - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Yponomeuta sedella - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Sankt-Vith ~ Rechterbach - Rossbach (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Sankt-Vith ~ Rechterbach - Rossbach (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Sankt-Vith ~ Rechterbach - Rossbach (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Sankt-Vith ~ Rechterbach - Rossbach (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Phylloporia bistrigella - Sankt-Vith ~ Rechterbach - Rossbach (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Phylloporia bistrigella - Sankt-Vith ~ Rechterbach - Rossbach (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Sankt-Vith ~ La Vallée de Rechterbach ~ Ochsenbaracke (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Sankt-Vith ~ La Vallée de Rechterbach ~ Ochsenbaracke (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Calocera viscosa - Sankt-Vith ~ La Vallée de Rechterbach ~ Ochsenbaracke (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Sfeer - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Celaena haworthii - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Chris Steeman
Celaena haworthii - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Crypsedra gemmea - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Diarsia rubi - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Dysstroma citrata - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Ennomos quercinaria - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Ennomos quercinaria - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Gortyna flavago - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Chris Steeman
Mesotype didymata - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Steve Wullaert
Orthonama vittata - Waimes - Sourbrodt ~ Fagnes de la Petite Rür (Luik) 20-08-2017 ©Chris Steeman