U bent hier

Home

14-09-2019 Latour - Torgny - Ruette

Nothocasis sertata - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert

Op zaterdag 14 september ’19 zijn we met de Werkgroep Bladmineerders met beperkte groep een verkennende excursie gaan doen in de Gaume. We bezochten een gebied van Natagora in Latour. Het gebied genaamd Près de Latour werd aangekocht door Natagora in 2009 en is dus vrij nieuw. Het is 18ha groot en ligt ten noordoosten van Torgny en ten zuiden van Latour. Het bestaat uit een prachtige reeks weiden en hagen in een brede open strook door het bos waar er hoogspanningsmasten doorlopen.
We kregen een prachtige dag met veel zon en voor de tijd van het jaar vrij warm weer! Vooraleer we naar de plaats in Latour gingen zijn we eerst nog eens gestopt in Torgny om daar een korte wandeling te maken.
We tekenden de volgende soorten op:
 
* Torgny
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
3x Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
2x Stephensia brunnichella (halsbandmineermot) op Clinopodium vulgare (borstelkrans) - Deze zeer zeldzame soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!!
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Chrysoesthia sexguttella (zesvlekmot) op Chenopodium spec. (ganzevoet spec.)
5x Syncopacma ochrofasciella (hokjespeulbandpalpmot) op Astragalus glycyphyllos (hokjespeul) – Deze zeer zeldzame soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!!
 
- Gracillariidae (mineermotten):
2x Caloptilia rufipennella (donkere esdoornsteltmot) op Acer pseudoplatanus (gewone esdoorn)
1x Gracillaria syringella (seringensteltmot) op Fraxinus excelsior (es)
1x Parornix anglicella (meidoornzebramot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
1x Parornix finitimella (sleedoornzebramot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
6x Phyllonorycter cerasicolella (kersenvouwmot) op Prunus avium (zoete kers)
3x Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
1x Phyllonorycter joannisi (Noorse esdoornvouwmot) op  Acer platanoides (Noorse esdoorn)
3x Phyllonorycter maestingella (beukenvouwmot) op Fagus sylvatica (beuk)
1x Phyllonorycter sagitella (rode espenvouwmot) op Populus tremula (ratelpopulier)
1x Phyllonorycter sorbi (lijsterbesvouwmot) op Sorbus aucuparia (wilde lijsterbes)
6x Phyllonorycter spinicolella (sleedoornvouwmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
1x Phyllonorycter tenerella (haagbeukvouwmot) op Carpinus betulus (haagbeuk)
 
- Heliozelidae (zilvervlekmotten):
4x Antispila petryi (rode kornoeljegaatjesmaker) op Cornus sanguinea (rode kornoelje)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
7x Lyonetia clerkella (hangmatmot) op Prunus avium (zoete kers)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1x Ectoedemia occultella (ronde berkenblaasmijnmot) op Betula pendula (ruwe berk)
24x Ectoedemia spinosella (sleedoornblaasmijnmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
1x Fomoria septembrella (hertshooimineermot) op Hypericum spec. (hertshooi spec.)
1x Stigmella aceris (akenmineermot) op Acer campestre (Spaanse aak)
1x Stigmella aurella (goudbandmineermot) op Rubus fruticosus (gewone braam)
3x Stigmella basiguttella (boogjeseikenmineermot) op Quercus robur (zomereik)
7x Stigmella hybnerella (meidoornmineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
3x Stigmella microtheriella (maagdelijke mineermot) op Corylus avellana (hazelaar)
16x Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
1x Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
7x Stigmella tityrella (zigzagbeukenmineermot) op Fagus sylvatica (beuk)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
5x Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot) op Rosa spec. (roos spec.)
8x Coptotriche gaunacella (sleedoornvlekmot) op Prunus spinosa (sleedoorn) – 3de melding van deze soort uit ons land. Meer dan 20 jaar geleden dat deze soort nog werd gemeld uit de provincie Luxemburg! - meer info en meer foto's via deze link.
10x Coptotriche heinemanni (zwarte bramenvlekmot) op Agrimonia eupatoria (gewone argrimonie) – 2de melding van deze soort uit België! En meer dan 20 jaar geleden dat deze soort nog werd gemeld uit ons land! - meer info en foto's via deze link.
2x Coptotriche marginea (gele bramenvlekmot) op Rubus fruticosus (braam)
1x Tischeria decidua (hoefijzervlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 1x Tischeria dodonaea (bruine eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 4x Tischeria ekebladella (gewone eikenvlekmot) op Quercus robur (zomereik)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
3x Paraswammerdamia albicapitella (witkraagduifmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
Kokers
- Coleophoridae (kokermotten):
1x Coleophora adjectella (sleedoornkokermot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
2x Coleophora anatipenella (witte meidoornkokermot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
8x Coleophora argentula (duizendbladkokermot) op Achillea millefolium (duizendblad)
3x Coleophora currucipennella (okervlerkkokermot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
10x Coleophora gallipennella (bergerwtkokermot) op Astragalus glycyphyllos (hokjespeul)
 
Rupsen
- Drepanidae (eenstaartjes):
1x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
 
Vraatbeelden
- Tortricidae (bladrollers):
1x Acleris schalleriana (zuidelijke boogbladroller)
 
Dagvlinders
- Hesperiidae (dikkopjes):
1x Carcharodus alceae (kaasjeskruiddikkopje)
4x Erynnis tages (bruin dikkopje)
1x Pyrgus armoricanus (Bretons spikkeldikkopje)
 
- Lycaenidae (blauwtjes):
2x Cupido minimus (dwergblauwtje)
1x Lycaena phlaeas (kleine vuurvlinder)
1x Polyommatus coridon (bleek blauwtje)
3x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
3x Aglais io (dagpauwoog)
1x Issoria lathonia (kleine parelmoervlinder)
2x Polygonia c-album (gehakkelde aurelia)
1x Vanessa atalanta (atalanta)
2x Vanessa cardui (distelvlinder)
 
- Pieridae (witjes):
54x Colias croceus (oranje luzernevlinder)
57x Colias spec.
1x Pieris rapae (klein koolwitje)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
6x Crambus perlella (bleke grasmot)
 
- Geometridae (spanners):
1x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
 
- Noctuidae (uilen):
23x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Macdunnoughia confusa (getekende gamma-uil)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
3x Oncocera semirubella (prachtmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
9x Macroglossum stellatarum (kolibrievlinder)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Agapeta hamana (distelbladroller)
 
Na de korte wandeling in Torgny zijn we dan afgezakt naar Latour voor de eerste prospectie.
We tekenden de volgende soorten op.
 
* Latour ~ Près de Latour
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
5x Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
 
- Gracillariidae (mineermotten):
2x Caloptilia stigmatella (wilgensteltmot) op Salix spec. (wilg spec.)
2x Parornix anglicella (meidoornzebramot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
2x Phyllocnistis saligna (wilgenslakkenspoormot) op Salix spec. (wilg spec.)
1x Phyllonorycter corylifoliella (vruchtboomvouwmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
550x Phyllonorycter coryli (hazelaarblaasmot) op Corylus avellana (hazelaar)
3x Phyllonorycter emberizaepenella (kamperfoelievouwmot) op Lonicera peryclemum (wilde kamperfoelie)
5x Phyllonorycter oxyacanthae (meidoornvouwmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
3x Phyllonorycter pastorella (late wilgenvouwmot) op Salix alba (schietwilg)
8x Phyllonorycter spinicolella (sleedoornvouwmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
3x Leucoptera malifoliella (appelsneeuwmot) op Malus spec. (appel spec.)
 
- Momphidae (wilgenroosjesmotten):
3x Mompha langiella (zwarte heksenkruidmot) op Circaea lutetiana (groot heksenkruid)
16x Mompha terminella (kleine heksenkruidmot) op Circaea lutetiana (groot heksenkruid)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
2x Ectoedemia atricollis (zwartkopblaasmijnmot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.)
3x Ectoedemia hannoverella (populierenbladsteelmineermot) op Populus canadensis (Canadapopulier)
20x Ectoedemia spinosella (sleedoornblaasmijnmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
1x Stigmella aurella (goudbandmineermot) op Rubus fruticosus (gewone braam)
1x Stigmella hybnerella (meidoornmineermot) op Crataegus monogyna (éénstijlige meidoorn)
10x Stigmella malella (appelbladmineermot) op Malus spec. (appel spec.)
1x Stigmella perpygmaeella (meidoornhoekmineermot) op Crataegus spec. (meidoorn spec.))
15x Stigmella plagicolella (pruimenballonmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
 
- Tischeriidae (vlekmineermotten):
1x Coptotriche angusticollella (rozenvlekmot) op Rosa spec. (roos spec.)
21x Coptotriche gaunacella (sleedoornvlekmot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
1x Coptotriche marginea (gele bramenvlekmot) op Rubus fruticosus (braam)
 
Kokers
3x Coleophora adjectella (sleedoornkokermot) op Prunus spinosa (sleedoorn)
1x Coleophora anatipenella (witte meidoornkokermot) op Prunus spinosa (sleedoorn
13x Coleophora lineolea (andoornkokermot) op Stachys sylvatica (bosandoorn)
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
2x Aricia agestis (bruin blauwtje)
2x Cupido minimus (dwergblauwtje)
3x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
1x Vanessa atalanta (atalanta)
 
- Pieridae (witjes):
6x Colias croceus (oranje luzernevlinder)
4x Colias spec.
1x Gonepteryx rhamni (citroenvlinder)
 
Nachtvlinders
- Geometridae (spanners):
1x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
 
Na Près de Latour te hebben verkend zijn we even gestopt aan een spoorweg in Ruette. Daar vonden we de volgende soorten.
 
Bladmijnen
- Bucculatricidae (ooglapmotten):
6x Bucculatrix bechsteinella (meidoornooglapmot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
 
- Crambidae (grasmotten):
1x Cynaeda dentalis (gevlamde grasmot) op Echium vulgare (slangenkruid)
 
- Lyonetiidae (sneeuwmotten):
6x Leucoptera malifoliella (appelsneeuwmot) op Pyrus pyraster (wilde peer)
 
- Nepticulidae (dwergmineermotten):
1x Stigmella sakhalinella (bladrandberkenmineermot) op Betula pendula (ruwe berk)
 
Kokers
- Coleophoridae (kokermotten):
8x Coleophora bornicensis (bruine wormkruidkokermot) op Tanacetum vulgare (boerenwormkruid)
1x Coleophora pennella (haartjeskokermot) op Echium vulgare (slangenkruid)
 
 
Dagvlinders
- Lycaenidae (blauwtjes):
3x Aricia agestis (bruin blauwtje)
1x Lycaena phlaeas (kleine vuurvlinder)
1x Polyommatus icarus (icarusblauwtje)
 
- Nymphalidae (aurelia's):
2x Coenonympha pamphilus (hooibeestje)
1x Issoria lathonia (kleine parelmoervlinder)
 
- Pieridae (witjes):
2x Gonepteryx rhamni (citroenvlinder)
 
Nachtvlinders
- Crambidae (grasmotten):
2x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
1x Agriphila tristella (variabele grasmot)
1x Crambus perlella (bleke grasmot)
 
- Sphingidae (pijlstaarten):
1x Macroglossum stellatarum (kolibrievlinder)
 
Na het eten werd de focus weer gelegd op vooral Près de Latour maar ook op Torgny en Ruette. We maakten in Latour een smeerronde en smeerden een 30 tal bomen. Ook werden een hele hoop bakken uitgezet. In totaal stonden er 12 bakken uitgezet in Près de Latour en 3 bakken in La Ruette in de buurt van Latour, daar werd eveneens een smeerronde gemaakt en er werden ook nog 2 bakken gezet in Torgny. De weersomstandigheden waren relatief goed. We gingen van start met een temperatuur van 18°C, het was toen onbewolkt en zo goed als windstil. Vanaf 22u30 kwam de maan op en deze was 100% vol… gelukkig stond deze niet zo heel hoog aan de hemel en trok deze snel achter de heuvel weg…
 
Op licht in Ruette (3 bakken)
- Noctuidae (uilen):
2x Agrochola lunosa (maansikkeluil)
12x Autographa gamma (gamma-uil)
1x Aporophyla lutulenta (bruine witvleugeluil)
1x Eugnorisma glareosa (grijze herfstuil)
1x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
1x Lacanobia oleracea (groente-uil)
1x Mythimna impura (stompvleugelgrasuil)
3x Noctua comes (volgeling)
1x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
1x Noctua pronuba (huismoeder)
1x Tholera decimalis (gelijnde grasuil)
12x Xanthia icteritia (gewone gouduil)
1x Xanthia ocellaris (populierengouduil)
1x Xanthia togata (wilgengouduil)
27x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil )
8x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
1x Cymatophorina diluta (eiken-orvlinder)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Hypena rostralis (hopsnuituil)
 
- Lasiocampidae (spinners):
5x Trichiura crataegi (grijsbandspinner)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
1x Pheosia tremula (brandvlerkvlinder)
 
- Geometridae (spanners):
1x Campaea margaritaria (appeltak)
4x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
2x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
1x Ennomos alniaria (geelschouderspanner)
3x Ennomos fuscantaria (essenspanner)
1x Eulithis testata (oranje agaatspanner)
1x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
3x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
 
- Elachistidae (grasmineermotten):
1x Elachista consortella (kustgrasmineermot) à gen. det. Ruben Recour
 
- Gelechiidae (palpmotten):
1x Mirificarma mulinella (bremkwastje) à gen. det. Ruben Recour
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Dichrorampha simpliciana (bleke vlekwortelmot) à gen. det. Ruben Recour
 
- Crambidae (grasmotten):
2x Agriphila tristella (variabele grasmot)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Matilella fusca (grijze heidelichtmot) à gen. det. Ruben Recour
 
Op smeer in Ruette
- Noctuidae (uilen):
1x Xanthia icteritia (gewone gouduil)
1x Xanthia ocellaris (populierengouduil)
 
Op licht in Torgny (2 bakken)
- Drepanidae (eenstaartjes):
3x Watsonalla binaria (gele eenstaart)
1x Cymatophorina diluta (eiken-orvlinder)
 
- Geometridae (spanners):
4x Campaea margaritaria (appeltak)
10x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
15x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
2x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
2x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Idaea aversata (grijze stipspanner)
3x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
2x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
 
- Noctuidae (uilen):
3x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
1x Aporophyla lutulenta (bruine witvleugeluil)
2x Atethmia centrago (essengouduil)
1x Autographa gamma (gamma-uil)
2x Eugnorisma glareosa (grijze herfstuil)
1x Mesapamea secalella (weidehalmuiltje)
5x Noctua comes (volgeling)
1x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
3x Noctua pronuba (huismoeder)
4x Tiliacea citrago (lindegouduil)
5x Tholera decimalis (gelijnde grasuil)
1x Xanthia icteritia (gewone gouduil)
1x Xanthia togata (wilgengouduil)
40x Xestia c-nigrum (zwarte c-uil)
 
- Nolidae (visstaartjes):
1x Pseudoips prasinana (zilveren groenuil)
 
- Notodontidae (tandvlinders):
2x Thaumetopoea processionea (processierupsvlinder)
 
Op licht in Latour (12 bakken)
- Argyresthidae (pedaalmotten):
4x Argyresthia semitestacella (beukenpedaalmot) – Deze soort is nieuw voor de provincie Luxemburg!!
4x Argyresthia spinosella (bloesempedaalmot)
 
- Crambidae (grasmotten):
2x Agriphila inquinatella (moerasgrasmot)
1x Agriphila tristella (variabele grasmot)
1x Cydalima perspectalis (buxusmot)
1x Eudonia lacustrata (lichte granietmot)
1x Ostrinia nubilalis (maïsboorder)
1x Pyrausta despicata (weegbreemot)
 
- Drepanidae (eenstaartjes):
33x Cymatophorina diluta (eiken-orvlinder)
 
- Erebidae (spinneruilen):
1x Catocala sponsa (karmozijnrood weeskind)
66x Hypena proboscidalis (bruine snuituil)
3x Laspeyria flexula (bruine sikkeluil)
3x Rivula sericealis (stro-uiltje)
 
- Gelechiidae (palpmotten):
2x Aproaerema anthyllidella (wondklaverpalpmot)
 
- Geometridae (spanners):
2x Apeira syringaria (seringenvlinder)
57x Campaea margaritaria (appeltak)
16x Camptogramma bilineata (gestreepte goudspanner)
4x Chloroclysta siterata (papegaaitje)
70x Colostygia pectinataria (kleine groenbandspanner)
1x Cosmorhoe ocellata (blauwbandspanner)
4x Cyclophora linearia (gele oogspanner)
1x Cyclophora punctaria (gestippelde oogspanner)
11x Dysstroma truncata (schimmelspanner)
1x Ennomos erosaria (gehakkelde spanner)
4x Ennomos fuscantaria (essenspanner)
6x Epirrhoe alternata (gewone bandspanner)
1x Horisme tersata (egale bosrankspanner)
1x Hylaea fasciaria (rode dennenspanner)
3x Idaea aversata (grijze stipspanner)
1x Melanthia procellata (witvlekbosrankspanner)
40x Nothocasis sertata (esdoornblokspanner)
25x Opisthograptis luteolata (hagedoornvlinder)
27x Peribatodes rhomboidaria (taxusspikkelspanner)
5x Pungeleria capreolaria (dennenbandspanner)
6x Thera spec.
1x Xanthorhoe fluctuata (zwartbandspanner)
 
- Gracilariidae (mineermotten):
2x Parornix spec. (zebramot spec.)
1x Gracillaria syringella (seringensteltmot)
 
- Hepialidae (wortelboorders):
2x Triodia sylvina (oranje wortelboorder)
 
- Lasiocampidae (spinners):
22x Trichiura crataegi (grijsbandspinner)
 
- Noctuidae (uilen):
4x Agrochola circellaris (bruine herfstuil)
1x Agrochola helvola (roodachtige herfstuil)
24x Agrochola litura (zwartgevlekte herfstuil)
9x Agrochola lunosa (maansikkeluil)
11x Agrochola lychnidis (variabele herfstuil)
1x Agrochola nitida (roodbruine herfstuil)
2x Agrotis ipsilon (grote worteluil)
3x Agrotis segetum (gewone velduil)
2x Allophyes oxyacanthae (meidoornuil)
8x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
1x Amphipyra tragopoginis (boksbaardvlinder)
5x Aporophyla lutulenta (bruine witvleugeluil)
23x Atethmia centrago (essengouduil)
2x Autographa gamma (gamma-uil)
2x Caradrina kadenii (kadeni-stofuil)
1x Conistra vaccinii (bosbesuil)
2x Cosmia affinis (donkere iepenuil)
1x Craniophora ligustri (schedeldrager)
3x Diachrysia chrysitis (koperuil)
1x Diloba caeruleocephala (krakeling)
3x Eugnorisma glareosa (grijze herfstuil)
2x Gortyna flavago (goudgele boorder)
8x Hoplodrina ambigua (zuidelijke stofuil)
3x Lacanobia oleracea (groente-uil)
1x Luperina testacea (gewone grasuil)
22x Mniotype satura (roestuil)
1x Mythimna pallens (bleke grasuil)
5x Noctua comes (volgeling)
1x Noctua fimbriata (breedbandhuismoeder)
2x Noctua janthe (open-breedbandhuismoeder)
153x Noctua pronuba (huismoeder)
6x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
4x Tholera decimalis (gelijnde grasuil)
2x Tiliacea citrago (lindegouduil)
15x Xanthia icteritia (gewone gouduil)
1x Xestia baja (bruine zwartstipuil)
52x Xestia c-nigrum (zwarte-c-uil)
151x Xestia xanthographa (vierkantvlekuil)
 
- Plutellidae (koolmotten):
3x Plutella xylostella (koolmotje)
 
- Pyralidae (lichtmotten):
1x Acrobasis tumidana (rode eikenlichtmot)
3x Ephestia spec.
3X Oncocera semirubella (prachtmot)
 
- Tineidae (echte motten):
3x Tinea semifulvella (auroramot)
 
- Tortricidae (bladrollers):
1x Acleris emargana (gehakkelde bladroller)
1x Acleris laterana (variabele driehoekbladroller)
4x Acleris rhombana (gehoekte boogbladroller)
5x Acleris sparsana (esdoornboogbladroller)
5x Acleris variegana (witschouderbladroller)
6x Archips podana (grote appelbladroller)
2x Celypha lacunana (brandnetelbladroller)
1x Celypha striana (paardenbloembladroller)
1x Cydia amplana (oranje eikenbladroller)
1x Cydia fagiglandana (beukenspiegelmot)
7x Epinotia nisella (variabele oogbladroller)
1x Epinotia ramella (gemarmerde oogbladroller)
2x Epinotia tenerana (v-oogbladroller)
1x Eudemis profundana (bonte fruitbladroller)
1x Pammene spiniana (sleedoorndwergbladroller) – Meer dan 40 jaar geleden dat deze soort nog werd gemeld uit de provincie Luxemburg!!
3x Pandemis cinnamomeana (witsnuitbladroller)
 
- Yponomeutidae (spinselmotten):
1x Swammerdamia caesiella (egale duifmot)
 
- Ypsolophidae (spitskopmotten):
4x Ypsolopha sequella (panterspitskopmot)
1x Ypsolopha sylvella (gele spitskopmot)
40x Ypsolopha parenthesella (witvlekspitskopmot)
 
Op smeer in Latour
- Noctuidae (uilen):
1x Allophyes oxyacanthae (meidoornuil)
1x Amphipyra pyramidea (piramidevlinder)
1x Noctua comes (volgeling)
3x Noctua pronuba (huismoeder)
1x Phlogophora meticulosa (agaatvlinder)
 
Stop van de nachtvangst was om 07u15 met een temperatuur verschillend van 7°C tot 14°C afhankelijk van waar de bakken opgesteld stonden.
 

Sfeer - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Issoria lathonia - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Antispila petryi op Cornus sanguinea (rode kornoelje) - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Coleophora gallipennella op Astragalus glycophyllos (hokjespeul) - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Coptotriche gaunacella op Prunus spinosa (sleedoorn) - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Coptotriche heinemanni op Agrimonia eupatoria (gewone agrimoni) - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Coptotriche heinemanni op Agrimonia eupatoria (gewone agrimoni) - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Ectoedemia spinosella op Prunus spinosa (sleedoorn) - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Stephensia brunnichella op Clinopodium vulgare (borstelkrans) - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Syncopacma ochrofasciella op Astragalus glycophyllos (hokjespeul) - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Syncopacma ochrofasciella op Astragalus glycophyllos (hokjespeul) - Torgny ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Coptotriche gaunacella op Prunus spinosa (sleedoorn) - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Ectoedemia atricollis op Malus spec. (appel spec.) - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Leucoptera malifoliella op Malus spec. (appel spec.) - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Mompha terminella op Circaea lutetiana (groot heksenkruid) - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Stigmella malella op Malus spec. (appel spec.) - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Coleophora adjectella op Prunus spinosa (sleedoorn) - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Colchicum autumnale (herfststijlloos) - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Ruette ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Ruette ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Mantis religiosa (Euopese bidsprinkhaan) - Ruette ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Coleophora pennella - Ruette ~ Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Sfeer - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Agrochola helvola - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Agrochola litura - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Agrochola nitida - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Agrotis ipsilon - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Allophyes oxyacanthae - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Aporophyla lutulenta - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Atethmia centrago - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Caradrina kadenii - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Cymatophorina diluta - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Diloba caeruleocephala - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Eugnorisma glareosa - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Gortyna flavago - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Melanthia procellata - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Mniotype satura - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Nothocasis sertata - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Oncocera semirubella - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Tholera decimalis - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Tiliacea citrago - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Trichiura crataegi - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert
Ypsolopha sequella - Latour ~ Près de Latour -Luxemburg 14-09-2019 ©Steve Wullaert